Головна »  Житомир

Житомир

Житомир

Житомир - затишний куточок в таємничому Поліссі.

 Житомир - 

Загальний вид

На мальовничих скелях де єднаються Тетерев і Кам'янка, в самому центрі стародавніх лісів стоїть славетне місто Житомир . Існує кілька легенд про походження слова «житомир». Одна з них пов'язує Житомир, з назвою маєтку древлян - «мир житичів».

Житомир-Центр міста

Інша стверджує, що тут торгували хлібом, звідси і житомир - той, хто міряє жито. Яка з них вірна, не ясно до сих пір, але у самій назві міста Житомир - переплелися слова мир і жито, а на старовинному гербі Житомира були зображені гостинно відкриті ворота. Інші легенди розповідають про те, що Житомир був заснований дружинником Аскольда і Діра, на ім'я Житомир . Який після вбивства своїх князів втік і заснував цей чарівний місто. Як би там не було, датою заснування Житомира вважається 884 рік, це одне з найстаріших міст України, а значить Вам обов'язково варто його відвідати!

 Житомир - Спасо-Преображенський собор

Знайомство з Житомиром починається з його вокзалу. Це невеличка доглянута, але нічим не примітна будівля, тому затримуватися тут не варто, адже попереду стільки цікавого! Почати, мабуть, варто з пам'ятку Житомира - краєзнавчого музею. Заснований він ще в далекому 1865 році, а знаходиться недалеко від центру Житомира, на вулиці Дмитрівській, прямуємо прямо туди. Житомир - Центр міста

Екскурсія Житомиром

Перед нами відкривається відреставрований старовинний будинок - зразок архітектури того часу. Заходимо всередину, тут є на що подивитися! Крім безлічі експонатів, що розповідають про природу Житомирського краю, тут знаходиться одна з найбагатших колекцій образотворчого мистецтва! Шедеври кращих майстрів Італії, Франції, Голландії, Польщі та Угорщини 17-18 століття. Картини просто дивовижні, кожна з них - як відкрите вікно в свою епоху, герої оживають і розповідають тобі свою історію. Враження незабутнє!

 Житомир - Пам'ятник підкорювачам космосу

Нижче по цій же вулиці, знаходиться ще одна візитна картка Житомира, це будинок-музей Сергія Корольова. У будинку збережена обстановка яка була там, коли в ньому ріс великий конструктор. У будинку неподалік, розташований музей «Космос», там детально розказано та показано шлях космонавтики від її зародження до наших днів. Наслодівшісь красотами музеїв, саме час відправиться в який-небудь парк. У Житомирі їх море! Все місто просто потопає в зелені. Прямуємо в центральний парк Житомира - парк імені Гагаріна. Знаходиться, він недалеко від центру, так що йти довго не доведеться. Тим більше що прогулянки по Житомиру - це окреме задоволення. Вулички дуже чисті, доглянуті й затишні.

 

Житомир - Каскадний фонтан у парку

Мальовничі бульвари Житомира приводять нас до парку. Це чарівне місце з доглянутими затишними алеями, зручними лавками і каскадом фонтанів. Прогулюєшся з цього оазису Житомира і відпочиваєш від міської суєти. В обличчя дме теплий вітерець, дзюрчать фонтани, пахнуть квіти - земна благодать, та й годі! Алеї парку приводять тебе в лісопаркову зону, яка об'єднує центр Житомира і спальні райони. Тут збереглися дерева часів Аскольда і Діра - величезні і неохватние дуби і буки. Звідси відкривається чарівний вид на скелястий берег Тетерева, дзюрчання річки додає відчуття комфорту і затишку цього казкового місця. Любителі екстриму будуть в ще більшому захваті, адже скелі над Тетеревом - ідеальне місце для скелелазного спуску і підйому.

Житомир - Лавка спогадів


Відпочинок в Житомирі

Відпочивши в парку, продовжуємо подорож по Житомиру і вирушаємо на вулицю Черняховського 12. Тут знаходиться стара будівля Житомира - колишні келії єзуїтського монастиря побудованого в 1724 році. Зараз це лише розвалені, але якщо докласти трохи фантазії побачиш величний монастир, з високими стінами і бійницями. Піднімаємося на замкову гору, тут знаходиться кафедральний собор у Житомирі , побудований ще в 1746 році. Це яскравий представник пізнього ренесансу і бароко. Стіни двометрової товщини, а висота башт досягає 26 метрів! Відчуваєш себе нікчемною піщинкою в порівнянні з цим стародавньому гігантом. Заходиш усередину, віє холодом віків, стіни прикрашені барельєфами та фресками. Тьмяне денне світло потрапляє крізь вітражі і створює приголомшливу атмосферу середньовіччя. Починаєш буквально бачити давніх священиків. Стає трохи моторошно, в цьому світі прохолодного подиху історії.

 

Житомир - Драматичний театр

Залишаємо собор, але не поспішаємо спускатися з замкової гори Житомира. Адже тут знаходиться ще один пам'ятник архітектури - відновлену будівлю колишнього магістрату, він чарує своєю витриманістю і ідеальністю форм. Помилувалися? Тепер можна і спуститися з замкової гори до центру Житомира. Тут неподалік знаходиться будівля семінарського костьолу, побудованого ще в 1838 році. Звідси прямуємо на вулицю Миру, там знаходиться цілих дві візитні картки Житомира.

Житомир - Церква

На самому початку вулиці, увагу привертає одна з найвищих будівель Житомира - Преображенський собор, побудований ще в 1874 році. Будинок витриманий у російсько-візантійському стилі з характерними рисами давньоруської архітектури XI-XII століть. Висота собору 53 метри. Вага головного дзвону складає 500 пудів! Житомиру є чим пишатися!

Житомир - Голова Чацького

Гуляючи по історичним пам'яткам Житомира, потрібно не забути відвідати городище. Це пам'ятка археології другої половини першого тисячоліття до нашої ери. Побудовано племенами раннього залізного віку, які жили на території Житомира. Тутешній музей дає уявлення про побут наших далеких пращурів. Житомир це гостинне, дуже затишне місто і ти не помічаєш, як вечоріє.

Житомир - Будинок Короленка

Потрібно поспішити в один з парків на набережну Житомира, щоб помилуватися заходом сонця. Це неймовірне видовище! Ти стоїш на стрімкому березі Тетерева, перед тобою скеляста прірва, а промені сонця пестять твоє обличчя. Багряне колесо тоне в чорному морі лісу - на Житомир опускається ніч, настав час насолодитися нічними розвагами Житомира. Тут дуже багато нічних клубів , ресторанів , саун - розваги на будь-який смак! Кожний заклад просякнутий неповторним духом Житомира, куди б ти не пішов, комфорт і затишок будуть твоїми вірними супутниками!

 Житомир - На 

заході

Приходить ранок і настав час збиратися в дорогу, тобі трохи сумно, адже доводиться розлучатися з гостинним і таємничим Житомиром, але ти обіцяєш собі, що обов'язково сюди ще повернешся, і туга відступає.

Жітомір-Нічний город

Житомир - 

Панорама вночі

Хмельницький , Чернівці , Рівне , Ресторани Києва