Головна »  Яремче

Заклади міста

Яремче

Яремче (ЯремчаYaremche), відпочинок в Яремче

 Яремче - відпочинок в Яремче

Яремче - це популярний гірськолижний курорт і місто обласного значення, розташоване на південному заході Івано-Франківської області, відпочинок в Яремче популярний серед жителів усієї Украіни. Яремче розташований в центральній частині Українських Карпат, у хребтів Чорногори і Горган, уздовж річки Прут на висоті 585 м над рівнем моря, в 62 км від Івано-Франківська. Яремче включає в себе два села - Дору і Ямну, які розташовані відповідно вище і нижче за течією річки Прут і є частиною курорту.

Перша письмова згадка про Яремче датована 1787 роком. Згідно з легендою вважається, що першим тут оселився бідняк Ярема, від імені якого і пішла назва міста - Яремче. Уже в XIX столітті Яремче стає популярним курортом -на курорт Яремче приїжджали відпочивати з Варшави, Кракова, Львова та інших міст Австро-Угорщини. У наші дні Яремче являє собою невелике містечко, гірськолижний курорт Яремче один з найбільш відомих низькогірський кліматичних та гірськолижних курортів в Україну, Яремче це туристичний центр Прикарпаття і центр "зеленого" туризму. Яремче відрізняється чистотою, акуратністю, добрими і привітними людьми.
 
Курорт Яремче відрізняється добре розвиненою туристичною інфраструктурою, туристи їдуть сюди і взимку, і влітку так як відпочинок у Яремчі популярний в усі пори року. Санаторії курорту Яремче спеціалізуються головним чином на лікуванні і профілактиці захворювань дихальної системи, ревматизму, опорно-рухового апарату і розладів нервової системи.
 
Яремча є одним з найцікавіших куточків України, відпочинок в Яремче вабить своєю первозданною природою, мальовничими пейзажами, гірськими річками і струмками, джерелами з чистою водою, Карпатами, чистим повітрям і цікавими туристичними маршрутами.
Яремче - відпочинок в Яремчі
У Яремче є безліч баз відпочинку, санаторіїв, пансіонатів і ресторанів. Оздоровленню і лікуванню людей сприяє той факт, що поблизу курорту немає жодного промислового підприємства, що робить відпочинок в Яремче унікальним. На курорті є багато баз відпочинку, 5 турбаз, 11 санаторіїв і 6 оздоровчих таборів.

Центральною вулицею міста Яремче є вулиця Свободи. Тут є безліч дрібних вулиць, що йдуть углиб, у бік гір. Більшість будинків - приватні будинки, котеджі і садиби. Залізнична станція знаходиться в центрі, поруч з автостанцією.

Яремче - відпочинок в Яремче

В Яремче пропонуються різні види розваг - серед них піший туризм, сходження на гору, а також різні екскурсії.

У місті є невеликий 300 метровий бугельний підйомник. Крім того поряд розташовані такі курорти, як Буковель, Яблуниця і Ворохта, тому зимовий відпочинок в Яремчі дуже популярній. Відстань до більшості з них складає близько 20-30 км. Ціни на житло і послуги тут невисокі, а рівень сервісу наближається до європейського. На Різдво і Новий рік в Яремче проводяться народні гуляння, які тут збереглися в тому вигляді, що і за старих часів.

Однією з найцікавіших природних пам'яток Яремче є водоспад "Пробій". Водоспад має 8 метрів у висоту, через нього на висоті 12 метро перекинутий пішохідний місток.

Пам'ятками Яремче є церква Успіння Пресвятої Богородиці, церква Святого Іоанна Милостивого з дзвіницею, Іллінська церква, чоловічий монастир Святого Андрія, монастир монахів Студійського Уставу, жіночий монастир об'єднання сестер милосердя Святого Вікентія, музей етнографії та екології Карпатського краю, пам'ятник архітектури, дерев'яний ресторан "Гуцульщина ", зроблений без єдиного цвяха, пам'ятник ватажку опришків Олекси Довбушу, скеля і печера Довбуша і безліч інших.

Також в Яремче є два сувенірних ринки народного мистецтва Гуцульщини, три водоспаду, два джерела цілющих мінеральних вод, музей ім. Митрополита А. Шептицького, музей Етнографії та екології Карпатського краю і вольєр з оленями і косулями.

Яремче розташований на автотрасі Івано-Франківськ - Рахів - Ужгород. Крім того через місто щодня проходять поїзди з Івано-Франківська та Львова. Для любителів екзотики існує "карпатський трамвай" - дизель, який постійно курсує від Івано-Франківська до Рахова. Поруч розташований автовокзал з маршрутними таксі.