Головна »  Слов'янськ

Слов'янськ

Як доїхати до Слов'янська? Будь-який час року з Донецька, Краматорська, Маріуполя та інших великих міст Донецької області до Слов'янська здійснюють рейси комфортабельні маршрутні таксі та автобуси. Від Донецька до Слов'янська близько 130 км. У Слов'янську зупиняються такі потяги, як Київ-Донецьк, Харків-Донецьк і Луганськ-Львів. На автомобілі найзручніше добиратися з Донецька та Харкова.
 
У місті Слов'янську, розташованому в Донецькій області, знаходиться знаменитий Слов'янський курорт, який є одним з найстаріших бальнео-грязьових курортів України. Слов'янськ був заснований в 1645 році під назвою Тор, і отримав свою нинішню назву тільки в 1794 році. Слов'янський курорт був утворився в 1827 році.Грязі курорту давно завоювали статус одних з кращих в Європі, так ще в 1907 році бруду курорту брали участь на міжнародній виставці в місті Спа (Бельгія) і отримали Гран-прі. З кінця XIX століття місто почало стрімко розвиватися - в 1892-1894 роках побудована залізнична гілка Слов'янськ - Слов'янські мінеральні води.

Трохи раніше в 1887 році відомий російський письменник Антон Павлович Чехов, що бувала в Слов'янську, написав про нього так: "Місто - щось на кшталт гоголівського Миргорода; є перукарня і годинниковий майстер, отже можна розраховувати, що років через 1000 в Слов'янську буде і телефон. На стінах і парканах розвішані афіші звіринця, під парканами екскременти і реп'яхи, на запилених і зелених вулицях гуляють свинки, корівки та інша домашня тварина. Будинку визирають привітно і ласкаво, на манер благодушних бабусь; мостові м'які, вулиці широкі, в повітрі пахне бузком та акацією; видали доноситься спів солов'я, квакання жаб, гавкіт, гармоніка, вереск якийсь баби ... "

Перше кам'яна будівля в місті було споруджено в 1812 році на міському кладовищі - це була Всесвятська церква. А в 1895 році в місті було зведено і освячено храм на честь святого Олександра Невського. Його спорудили працівники залізниці в знак подяки Богові за скасування кріпосного права імператором Олександром II. У 1937 році храм був закритий. Але зараз у Свято-Олександро-Невському храмі, нині має статус собору, регулярно відбуваються богослужіння. З визначних пам'яток міста варто відвідати місцевий Краєзнавчий музей і дві картинні галереї, одна з яких отримала ім'я місцевого уродженця художника П. П. Кончаловського.

Для більшості туристів Слов'янський курорт в першу чергу цікавий, як місце для комфортного відпочинку з гарним парком, оточеним солоними озерами і мальовничою природою. З 1975 року місцеві озера перебувають під опікою держави як гідрологічні природні пам'ятки загальнодержавного значення.Найбільшими озерами є озера Гедзі, рапнимі і Вейсово. Крім того тут є декілька інших озер менших розмірів і глибини. Температура води влітку досягає цілком комфортних для купання +22 ... +24 ° C.

Курорт розташований в мальовничому місці. Ландшафтний парк і прилеглі до нього озера створюють неповторний мікроклімат, сприяючий оздоровленню душі і тіла. Усього в 30 кілометрах від курорту, знаходиться перлина Донбасу - Святогорськ.