Головна »  Скадовськ

Скадовськ

Скадовськ є унікальним кліматичним курортом, розташованим на березі Джарилгацької затоки. Зараз місто відоме як дитячого курорту. Місто було засноване в 1894 році на місці татарського рибальського селища Алі-Агок (тат. "тиха пристань"), як морська пристань для відправки пшениці, шерсті і каракулю у Францію, Німеччину та інші європейські країни. Місто було побудоване на землях місцевого ініціативного поміщика Сергія Скадовського, в 94 кілометрах від Херсона.
 
Чудові мілководні піщані пляжі, а також добре прогріваються мілководна затока роблять його прекрасним дитячим курортом. Вода тут влітку прогрівається до 28 C °. Курорт заслужив добру репутацію вже через 20 років після створення, завдяки своїм лікувальним повітрям з високим вмістом йоду, м'якому клімату і затоки, температура води в якому влітку сягає 30 C °. Вже до початку XX століття на території курорту був готель з пансіоном, курзал, пляжі, а також купальні і морські ванни.
 
Влітку в Скадовськ з'їжджаються відпочивальники з дітьми з усіх куточків України та ближнього зарубіжжя. Морське повітря, насичене йодом і цілющі Скадовський мінеральні води, мають оздоровчу дію на дитячий організм. Крім того, на курорті є безліч мілководних чистих піщаних пляжів. Вода тут прогрівається набагато краще і швидше, так що діти зможуть наплескаться досхочу.
 
І на цьому переваги відпочинку на Україну в Скадовську не закінчуються. Курорт відрізняється цілком демократичними цінами, так вартість відпочинку в Скадовську набагато нижче, ніж в Криму, який розташований трохи південніше.Завдяки прекрасному південному клімату, на курорті завжди достаток овочів і фруктів.
 
Унікальний клімат курорту обумовлений поєднанням просторого степу і теплотою Джарилгацької затоки. Повітря тут насичене озоном, бромом, йодом. На території Скадовська розташоване 84 оздоровниці, з них 31 призначені для відпочинку дітей. Щорічно в пансіонатах і санаторіях відпочиває більше 80 тис. чоловік.Лікування сонцем, морською водою, піском, мінеральними водами і цілющими грязями, південними фруктами та овочами виробляє благотворний вплив на організм.
 
Основною визначною пам'яткою Скадовська є острів Джарилгач. Назва острова в перекладі з тюркської мови означає - "обпалені дерева". Античні автори, серед яких Геродот і Птолемей, свідчать про те, що острів колись був густо вкритий лісом. Острів залишив частку в античної історії, пов'язаної з давньогрецькими міфами про Геракла і Ахілла.
 
Таким чином, ступивши на острів, пам'ятайте, що ця земля освячена глибокою історією стародавнього світу. А ще Джарилгач є смугою чудесних облаштованих пляжів, куди з Скадовська регулярно курсують теплоходи. У майбутньому Джарилгач планують зробити Національним природним парком. Острів Джарилгач недаремно привертає туристів і любителів екзотики.
 
Ще в 1896 році були проведені дослідження і зазначено, що води Джарилгацької затоки відзначаються своєю постійною прозорістю. Процентний вміст солі у воді більше, ніж у відкритому морі, крім того, вода містить значну кількість з'єднань йоду. Температура схильна до менших коливань, ніж в море. Все це давало право містечку стати морським курортом.
 
Він тягнеться на 42 км зі сходу на захід і начебто спеціально створений для тих, хто любить захоплюючі подорожі. Можливо, і Вам варто відкрити для себе Джарилгач, місцевість дивно динамічну у просторі та часі.