Головна »  Сімферополь

Сімферополь

Сімферополь є точкою зосередження всіх шляхів, які ведуть до Криму. Місто є науковим, культурним та адміністративним центром Автономної Республіки Крим.Сімферополь розташований в центрі Кримського півострова, на річці Салгир. Так чи інакше, майже кожен, хто вирішив провести свою відпустку в Криму, починають своє знайомство з півостровом саме з Сімферополя.

Історія Сімферополя така - в кінці XV - початку XVI століття тут виникає татарське поселення Ак-Мечеть (тат. біла мечеть), яке являло собою досить велике на ті часи поселення. Після приєднання Криму до Російської Імперії Ак-Мечеть стає центром сформованої Таврійської області. У 1785 році було прийнято рішення побудувати поблизу Ак-мечеть міста Сімферополь. Назва його було даниною тодішній моді на античні назви, створеної Катериною Великою: у перекладі з грецької Сімферополь перекладається як "місто користі".

З 1802 року значення губернського міста було виключно адміністративним, лише після появи тут залізничної станції в 1874 році Сімферополь став активно розвиватися. Сьогодні місто відоме завдяки великій кількості місцевих пам'яток і розвиненою транспортної та туристичної інфраструктури.

У Сімферополі знаходяться безліч пам'ятників учасникам Другої Світової війни, відомим діячам культури і мистецтва. Одним з найвідоміших пам'яток архітектури міста вважається невеликий палац ясновельможного князя Михайла Семеновича Воронцова, а також найстаріше з нині збережених будівель Сімферополя - мечеть Кебір-Джамі, якій вже більше 500 років. Поруч з містом проводиться безліч розкопок - головної археологічною пам'яткою міста є руїни Неаполя Скіфського-, які до II століття нашої ери були столицею скіфського царя Скілура. На жаль, залишки міста були майже повністю знищені - камені від стародавніх будівель століттями використовувалися місцевими жителями для своїх будівель.

Також у Сімферополі знаходиться печера Чокчура - стоянка епохи палеоліту, яка є одним з найстаріших пам'яток життя людини в Криму. Стоянка знаходиться на східній околиці міста, в долині річки Малий Салгир. Глибина грота становить 15 метрів, ширина - близько 7 метрів. Стоянка була виявлена ​​в 1927 році, за сучасними розрахунками, люди жили тут 50 тис. років тому. Серед археологічних знахідок Чокчурской печери - крем'яні знаряддя, кістки та бивні мамонтів і видовбані на вапняку малюнки.

Основними визначними пам'ятками Сімферополя є: Кримський академічний російський драматичний театр імені М. Горького, який є одним з найстаріших в Україні, Сімферопольський художній музей, Кримський український музичний театр, Цирк імені Тезікова і ботанічний сад Таврійського університету, де зібрано безліч видів рідкісних дерев і чагарників. Для тих, хто приїхав на відпочинок з дітьми, неодмінно варто відвідати зоокуточок в Дитячому парку і обсерваторію.

Інфраструктура міста сильно розвинена - всі бажаючі знайдуть тут розваги на будь-який смак: кафе, бари, ресторани, кінотеатри парки і музеї. Крім того свій відпочинок в Сімферополі Ви зможете урізноманітнити екскурсіями по місту і околицям міста - на плато Чатир-Даг де ви зможете відвідати Мармурову печеру і печеру Еміне-Баїр-Хосар. Також із Сімферополя щодня відправляються екскурсійні групи по всьому Криму.