Головна »  Шацьк

Шацьк

До Шацька найзручніше добиратися через м. Ковель. У Ковелі автобусний вокзал, розташований поруч з ж / д вокзалом. З Ковеля та Володимира Волинського до Шацька регулярно курсують маршрутки, автобуси і приватний транспорт. Також добратися на маршрутці можна і від Луцька. Відстань від Ковеля до Шацька становить близько 80 км.
 
На північному заході Україні, в загадковому Поліссі розташувався Шацьк - районний центр, знаменитий на всю Україну завдяки природному парку "Шацькі озера" з його унікальною екосистемою. Природний парк був створений в 1983 році для охорони біокомплексу всіх природних ресурсів, що входять в його систему.Шацьк розташований у Волинській області, на кордоні з Польщею.

Відстань до Луцька становить 156 кілометрів. Перша письмова згадка про місто відноситься до 1410, коли польський король Ягайло направив мисливців в Шацькі лісу для заготівлі м'яса для потреб армії. Вже у 1595 році Шацьк згадується як невеличке містечко. Крім того в історичних хроніках згадуються довколишні села Світязь, Пульмо, Їжа і островів.
 
Шацькі озера
 
У межах Шацького Національного природного парку туристи, які відвідали регіон зможуть знайти десятки найчистіших озер, мальовничу природу, рослинний і тваринний світ Полісся, а також лікувальний клімат. Всього ж на Волині налічується близько 220 озер, причому кожне десяте з них розташоване в межах Шацького національного природного парку. Всі озера розташовані між річками Прип'ять і Західний Буг.

Озера були прозвані Шацькими неофіційно, завдяки близькому розташуванню до Шацьку. Що варто відвідати в Шацьку? Найбільш відомими з них є Світязь, Пулемецьке, Луки, Люцимер, Островянское, Кримне і Пісочне. Найбільшим природним водоймищем курорту, і другим в Україні, є озеро Світязь. А під назвою Святе в парку розташовано цілих дев'ять озер.

Береги Шацьких озер мають низькі, пологі піщано-галькові берега, є заболочені ділянки. Озера поповнюються опадами та грунтовими водами, а також за рахунок водообміну по каналах, що з'єднує частина озер. У літню пору вода в озерах добре прогріваються, а в зимовий час легко замерзає. Будь-коли року ця радує погляд красою воістину унікальних куточків природи.

Мальовнича природа, "мозаїчність" рослинного і тваринного світу, величезні густі ліси і, звичайно ж, великі озера з кришталево чистою водою - все це робить Шацький курорт вкрай привабливим місцем для розвитку туризму. Сюди щороку приїжджають десятки тисяч українських і зарубіжних туристів для того, щоб поправити своє здоров'я, насолодитися первозданною природою та просто гарно відпочити. Треба відзначити, що ті люди, які їдуть сюди, чітко розуміють, що місцевий рівень сервісного обслуговування поки що далекий від європейських стандартів.

Крім того на регіон є одним з центрів конярства Україні. Здійснюються кінні та комбіновані походи по озерах, які будуть цікаві як професіоналам з великим досвідом, так і тим, хто осідлав коня в перший раз.

У Шацьких озерах водиться безліч видів риби: вони багаті окунем, пліткою, щукою, лящем, карасем, коропом, сомом, в'юном і вугром. Крім того тут можна знайти канадського сома, судака і амурського сазана. У більшості озер в достатку водяться раки. Ліси, розташовані в Шацькому природному парку, багаті різними ягодами та грибами. Любителі зеленого туризму зможуть знайти тут суницю, малину, лохину, чорницю, ожину, брусницю та журавлину, а досвідчені грибники зможуть збирати білі боровики, підосичники, підберезники, маслюки, зеленушки і лисички, яких тут водиться безліч.

Ще однією перевагою відпочинку на Шацьких озерах є можливість познайомитися з місцевим побутом багатого українського Полісся, розташовуючись на ніч в селах. Гостей краю неодмінно порадує місцева волинська кухня, страви якої готуються з натуральних домашніх продуктів.