Головна »  Рівне

Заклади міста

Рівне

Ровно-Покровський собор

Рівне - це обласний центр Рівненської області, красиве і затишне місто, що потопає в зелені. Зовсім нещодавно місто урочисто відзначило своє 725-річчя. Оскільки значна кількість будівель в Рівному були зруйновані під час Другої Світової війни, архітектурних пам'яток у місті залишилося мало, проте місто відрізняється розвиненою інфраструктурою - тут є що запропонувати туристам.

Ровно-Драматичний театр

Перша письмова згадка датується 1283 роком, Рівне там згадується як місто Галицько-Волинського князівства, однак точна дата заснування міста невідома. Місцеві вчені припускають, що місто тут утворився вже в середині XI століття. Існують дві версії походження назви міста - згідно з першою, місто було назване таким чином через своє розташування на рівній низинної місцевості, згідно з іншою - назва пішла від потужних оборонних ровів, заповнених водою, оскільки в минулих століттях існувало передмістя, що називався Зарова.

Ровно-Фонтани

Після розпаду Галицько-Волинського князівства в 1340 році, Рівне, у складі Волинських земель, стало частиною Великого князівства Литовського. У 1518 році місто Рівне стає власністю князів Острозьких, саме завдяки їх зусиллям місто було позначено на географічній карті Європи. Після Люблінської унії 1569 року Рівне входить до складу Польщі. В цей час місто почало активно розростатися. У 1793 році місто перейшло до складу Російської імперії.

Ровно-Пам'ятник Уласу Самчуку

Протягом XIX століття місто бурхливо розвивалося - був відкритий телеграф, жіноча гімназія, побудований костел Святого Антонія, побудований залізничний вокзал.

Головними пам'ятками міста є Успенська церква 1756 року, костел Святого Антонія 1868 року - сьогодні тут діє Будинок органної музики, музей українського мистецтва, Воскресенський собор та колишня міська гімназія - зараз краєзнавчий музей. Також гостям міста будуть цікаві пам'ятник Марії Рівненській та Тарасу Шевченку.

Ровно-Краєзнавчий музей

Улюбленим місцем відпочинку жителів міста і туристів є парк ім.Тараса Шевченка, який представляє собою пам'ятник паркового мистецтва, площею близько 30 гектарів, із затишними алеями і густою зеленню. У парку знаходяться концертні, спортивні та дитячі майданчики, затишні кафе.

У Рівному є зоопарк загальнодержавного значення, в якому є безліч рідкісних птахів і тварин. У місті проводяться міжнародні фестивалі і конкурси, в тому числі і всеукраїнський телевізійний конкурс молодих естрадних виконавців "Прем'єр-Ліга", міжнародний молодіжний фестиваль традиційної культури "Древлянськi джерела" і безліч інших.

 Рівне - Фордзон-Універсал

Рівне відроджувалося і знову знищувалося кілька разів - в 1648, 1680, 1691 і 1706 роках. Останнього разу - під час Другої Світової війни. Можливо саме така непроста доля міста стала причиною того, що у Рівненській області збереглося набагато більше історичних та культурних пам'яток, ніж у самому Рівному.

Ровно-Кінотеатр

Основними визначними пам'ятками Рівненській області є Державні історико-культурні заповідники в містах Дубно і Острог, історико-меморіальний заповідник "Поле Берестецької битви", Державний музей-заповідник "Козацька могила", Троїцький монастир-фортеця XV-XVI ст., на території якого знаходиться могила Анни Андро, оспіваної А. С. Пушкіним, комплекс Свято-Миколаївського монастиря, комплекс Межиріцького Свято-Троїцького монастиря і безліч інших.

Ровно-Зоопарк

Через місто Рівне проходять траси Львів - Київ, Київ - Брест, Київ - Чернівці і Київ - Тернопіль. Крім того в Рівному щодня зупиняються потяги, що йдуть з Києва, Львова, Одеси і Сімферополя. Також в Рівному діє міжнародний аеропорт.

 Рівне - Покровський собор і місто