Головна »  Моршин

Моршин

Моршин

Моршин - місто рояля, Діви і кирки.
 
На заході Україна, між Львовом та Івано-Франківськом, на мальовничих схилах Карпат, на висоті 350 метрів над рівнем моря тулиться чарівний місто Моршин.
 
Перша згадка про Моршин, датується 1482-им роком. На той момент село Моршин входить до складу Польського королівства. Покровителі книги і пера, чи то пак історики, вважають, що назву свою Моршин отримав від власника місцевих соляних шахт - Петра Моршина. Однак місцеві легенди Моршина говорять інше.Колись дуже давно, на місці сучасного Моршина, стелилося безкрайнє болото. Тут селилося багато птахів, а працьовиті бджоли запилювали величезна кількість прекрасних квітів - червоних орхідей ...
 
Раптово легенда дістала з милого болота рояль, причому білий. Роялем виявився німець, який вигукнув «Моршин!» («Мор» - з німецької, болото, «Шин» - краса). Як німець забрів у ліси поблизу Моршина легенда замовчує, але хіба в цьому суть?Орхідеї вже давно зів'яли, та й боліт трохи поменшало, зате красива назва залишилося.

Зараз Моршин, як Трускавець, Свалява, Миргород і Бердянськ, відомий своїми чудовими мінеральними водами. Причому, якщо Миргороду і Бердянську допоміг щасливий випадок, то Моршину, стати знаменитим, допомогла сама Діва Марія.
 
У 1538 році, коли виявилося що соляні шахти не приносять доходу, оскільки тамтешня сіль гірка і непридатна до вживання, Моршин постав перед межею зникнення. Тоді до настоятеля монастиря моршинського босих кармелітів, якому без прихожан загрожувало закриття, з'явилася Діва Марія. І мовила вона: «Не журися монах! Обуйся, бо належить тобі дорога далека та праця нелегкий, і йди до підніжжя гори Доброї, відшукай там невеликий камінь та перевір його на міцність чимось залізним. Так перевіряй його, поки він не розколеться. Якщо ж це вірний камінь, то з-під нього вдарить цілюще джерело і воду його наречуть моршинської.Буде вона лікувати тіло тлінне і балувати душу святу. Туди будуть навідуватися паломники, а монастир твій з Моршином вціліють. Знаючи людське легкодухість, я буду бути там, щоб підтвердити святість моршинського джерела. Ти все зрозумів, отрок? »

Настоятель ж моршинського монастиря відповів їй: «О пресвятая Діва Марія! А якщо я перевірю не той камінь? »Діва, посміхнувшись так, як посміхаються Матері своїм нетямущий дітям, сказала:« Значить перевіриш наступний, наступний і наступний ... А хто сказав, що буде легко? »І зникла.
 
Відпочинок в Моршині
 
Настоятель монастиря моршинського, натхнений таким візитом, на наступний же день взувся, взяв кайло, трохи подумав, взяв ще одну кирку (хіба мало, скільки каменів розбити доведеться) і відправився до гори Доброї. Чи швидко монах знайшов потрібний камінь? Чи вистачило моршинської настоятелю двох кирок? На ці питання легенда не дає відповіді. Однак по Моршину ходять чутки, що якщо відправиться до Доброї горе, то у її підніжжя можна знайти численні залишки стесали по самий держак кирок.

Була чи потім Діва Марія над джерелом чи ні, доподле невідомо. Однак якщо проблеми шлунка терзають Вас, якщо Ваш шлунок втомився або ж Ви просто хочете звозити свою печінку на профілактику (а це всім буде корисно), краще Моршина місця Вам не знайти!
 
Строго кажучи, Моршин та курортом назвати складно, адже ні в одному курорті Криму, Ви не отримаєте повноцінне медичне обстеження та обслуговування.Тільки в Моршині Вам проведуть повну діагностику всього організму, і пропишуть відповідні процедури і води. Тільки в Моршині з Вами будуть носитися як з писаною торбою, і при цьому ніхто не буде почувати себе ідіотом. Моршин це здравниця-цілителька, широко відома, не тільки на всю Україну, а й на весь світ.
 
 
Як дістатися до Моршина

Дістатися до Моршина можна зі Львова чи Івано-Франківська на маршрутці або поїздом прямо до станції «Моршин» - дивлячись звідки будете їхати. Бронювати місця в санаторіях Моршина краще заздалегідь, адже в будь-який час року, охочих поправити здоров'я дуже багато.

Залізничний вокзал Моршина не пишається розмірами, зате чистий і акуратний. З моршинського вокзалу вирушаємо відразу в заброньований нами санаторій.Перше, що потрібно зробити, це пройти повну діагностику організму, щоб знати, коли і які процедури нам потрібні. Лікування в Моршині ділитися на три, скажімо так групи: мінеральна вода, озокерит і торф'яні грязі. За допомогою цих трьох компонентів у Моршині лікують абсолютно все: починаючи різними хворобами шлункового тракту і закінчуючи хворобами особистого, як чоловічої, так і жіночого, характеру (думаю, Ви розумієте, про що я).
 
Оздоровлення в Моршині

Пройшли діагностику? За жаху на обличчі, бачу що пройшли. Не варто так турбуватися і переживати, через 24 дні лікування в Моршині, все це як рукою зніме. Але ж ми саме за цим і приїхали. Абсолютно всім слід запам'ятати дорогу в моршинський бювет (не плутати з буфетом). У середині цього симпатичного будівлі з колонами перебувати шість віконець, у кожному з яких видають різного виду моршинську воду. Недарма віконець шість - за кожним з них різний моршинський джерело і дадуть вам тільки ту воду, що доктор прописав. Ходити сюди треба буде 3 рази в день, так що дорога запам'ятатися швидко.
 
Між процедурами не варто засиджуватися в санаторії, адже в Моршині є просто приголомшливий парк. Тихі й доглянуті алеї, древні дерева, комфортні лавочки - ось ті фактори, які зроблять це місце вашим улюбленим в Моршині. І звичайно, не варто забувати про цілющий карпатському повітрі. Жителі мегаполісів особливо гостро відчують відмінність - в Моршині дихається легко і вільно. Повітря тут вдихаєш не тому, що потрібно дихати, а тому що це приносить величезне задоволення і насолоду - такого почуття Ви більше ніде не відчуєте.
 
Не варто забувати про чарівні околицях Моршина - Львові, Івано-Франківську та Ужгороді, обов'язково відвідаєте ці древні таємничі міста. Тим більше що в Моршині є можливість замовити екскурсію по найвідоміших місцях Львова, Івано-Франківська, Ужгорода та багатьом іншим чудовим місцям чарівного закарпатського краю. А можна просто поїхати в гори - подихати чистим, як кристал гірським повітрям, побродити між вікових дерев і насолодитися самотністю.Можливо, вам посміхнеться удача, і ви знайдете чергову кирку працьовитого ченця.
 
Навіть якщо кирку не знайдете, з Моршина Ви повернетеся не тільки здоровими і відпочили, але ще й повними вражень від чарівного карпатського краю.