Головна »  Кривий Ріг

Кривий Ріг

Кривой Рог

Кривий Ріг-це місто в Дніпропетровській області, в 150 км від Дніпропетровська, найбільший індустріальний центр України, розташований у верхів'ї річки Інгулець.Кривий Ріг є одним з найдовших міст світу, і найдовшим містом Європи - його довжина з півночі на південь становить 126 км, а ширина - від 20 км до 46 км.
Кривой Рог
Історія міста починається з XVII століття, коли запорізькими козаками було засновано зимівник, що входить в Інгульська паланку, створену козаками в 1734 році, а перша письмова згадка про Кривий Ріг датується 1775 роком, тоді його називали поштового станцією.

Вокзал Кривой Рог Главный

Поштова станція Кривий Ріг була побудована слідуючи наказом кошового отамана Запорізької січі Петра Калнишевського, який затвердив місце розташування станції і призначив її працівників.

Кривой Рог
Вважається, що назва міста означає "Кривий мис" завдяки звивистому руслу річки Саксагань в місці її впадіння в річку Інгулець. З 1820-х років Кривий Ріг - військове поселення, з 1857 року стає селом, а з 1860 року Кривий Ріг - містечко в складі Херсонської губернії, населений переважно євреями. Активне промисловий розвиток міста почалося в кінці XIX століття після відкриття в Криворіжжі величезних запасів залізної руди та споруди залізниці, що з'єднала Криворізький басейн з Донеччиною.
Кривой Рог
З 1919 року Кривий Ріг став одним із центрів анархістського заколоту Нестора Махна. Остаточно Радянська влада в місті була встановлена ​​в 1920 році. У 1934 році був побудований металургійний комбінат "Криворіжсталь", найбільший в Європі.
Кривой Рог–Спасо-Преображенский собор
Кривий Ріг відрізняється розвиненою інфраструктурою - тут є безліч культурних та розважальних закладів. У місті діє три театри - театр драми та музичної комедії ім.Тараса Шевченка, театр ляльок і театр музично-пластичних мистецтв "Академія руху".
 Кривой Рог
Крім того в місті є історико-краєзнавчий музей і цирк.

Кривой Рог
Кривий Ріг є одним з культурних центрів регіону - в ньому проводяться міжнародні фестивалі "Кубок Кривбасу", "Горизонти джазу", фестивалів "Джаз і юність", "Чарівна флейта", "Молодий цирк України", "Срібне джерело", "Україно моя "," Маски "," Співограй ", фестиваль хорової духової музики і міський фестиваль народної творчості" Весна Рудани ".

Кривой Рог
До недавнього часу центром Кривого Рогу вважалася його історична частина - Центрально-Міський район, але останнім часом через активного розвитку торговельної інфраструктури, центр міста фактично перемістився в "Соцмісто", де розташована найбільша транспортна розв'язка, мерія, офісні будівлі, торгові комплекси , кафе, ресторани і нічні клуби.

Кривой Рог
 Ще однією визначною пам'яткою Кривого Рогу є залізорудний кар'єр Південного гірничо-збагачувального комбінату, один з найбільших в світі, довжина якого складає понад 3 км, ширина - 2,5 км, а глибина досягає 400 м. Подивитися на це рукотворне диво приїжджають туристи з усіх куточків світу.

Кривой Рог– железорудный карьер