Головна »  Коктебель

Коктебель

Добиратися до Коктебеля зручно з Сімферополя або Феодосії. Із Сімферополя зручно добиратися від центрального авто або ж / д вокзалу - регулярно ходять автобуси і маршрутки. З Феодосії в Коктебель курсують автобуси. Автобусом зручно добиратися від автостанції. Можна добиратися морем від морського порту до причалу Коктебель.
 
Коктебель - селище міського типу, розташований на Східному узбережжі Криму, на 20 км на північний захід від Феодосії на трасі Феодосія - Алушта. Коктебель розташований на березі Чорного моря, у Коктебельського затоки, біля підніжжя вулканічного масиву Кара-Даг. З 1948 по 1991 рр.. носив назву Планерське.

Коктебель

Є дві популярні теорії походження назви Коктебель. Відповідно до першої з них Köktöbel перекладається з кримсько-татарського як "край блакитних горбів". Ця романтична теорія представлена ​​в безлічі путівників по Криму. Більш науковою теорією є версія, де словом töbel означає "зірочку" на лобі у тварини. А kök töbel означає "сірий [кінь] із зірочкою на лобі". Мабуть поселення було названо на честь кипчакского роду кектебель, кочував в Середні віки в степовій частині Криму.
Коктебель
Точна дата заснування Коктебеля до цих пір невідома. На плато Тепсень поблизу селища знаходилося древнє поселення, відоме з раннього середньовіччя. До кінця XIX століття Коктебель був селом з населенням, яке складалося з кримських татар і кримських болгар. Сучасний Коктебель з'явився як поєднання села Коктебель, болгарського хутора Бараколь, грецького хутора Армутлук, російського хутора Кордон і дачного селища, розташованого на узбережжі бухти.

Коктебель

Коктебель став популярним місцем для відпочинку вже наприкінці XIX століття.Засновником дачного селища Коктебеля вважається місцевий поміщик Едуард Андрійович Юнге. З 1880-х років він почав потроху продавати частину своєї землі під дачні ділянки. Вже з 1890-х років в маєтку Юнге гостювали відомі письменники, художники, науковці. У різний час в Коктебелі гостювали Вікентій Вересаєв, Марина Цвєтаєва, Софія Парнок, Максиміліан Волошин, Олексій Толстой, а також безліч інших відомих діячів культури. У 1930-х тут був заснований Будинок творчості письменників "Коктебель", що функціонує і зараз. У 20-е і 30-і рр.. XX століття Коктебель завдяки хорошим вітрам на плато Узун-Сирт був одним із центрів планеризму в СРСР. Завдяки такій популярності селище в 1948 році отримав назву Планерське. У 1991 році селищу було повернуто його історичну назву.
 Коктебель
Цікаві Коктебеля
 У будинку, де жив Максиміліан Волошин, нині діє музей поета. Також серед тих місць, які варто відвідати гостям Коктебеля, необхідно згадати Музей планеризму та Центр планерного спорту "Коктебель".
Коктебель
Починаючи з 2003 року в Коктебелі щорічно проводиться найбільший в Україну джазовий фестиваль "Джаз Коктебель" або "Koktebel Jazz Festival".
Крім того поблизу від Коктебеля розташований знаменитий Карадазький заповідник.

Коктебель

З новітніх тендеций можна назвати той факт, що починаючи з 2006-го року Коктебель на травневі свята тут регулярно проходить Міжнародний фестиваль танго "Кримські канікули", а восени - фестиваль "Оксамитове танго", учасники на які з'їжджаються з усього світу.
Коктебель

Також Коктебель може бути цікавий туристам своїми пляжами. На всьому протязі пляжної смуги здійснюється прокат різних пляжних аксесуарів, шезлонгів, водних мотоциклів і дощок для серфінгу. Здійснюються морські прогулянки на катерах і яхтах, а також повітряні - на дельтапланах та парапланах.
Коктебель
Організовуються гонки на баггі і квадроциклах. Траса для квадроциклів розташована на набережній.

Коктебель

Крім того Коктебель є місцевим центром дайвінгу. Здійснюються занурення в різних цікавих місцях, від Меганома до Тихої бухти. Найбільшим успіхом у дайверів користується одна з бухт Кара-Дагу.

Коктебель