Головна »  Коблеве

Коблеве

Коблеве
Вдале географічне розташування, ласкаве сонце, море, духмяний аромат степових трав і наявність багаторічного Соснового бору робить Коблеве одним з найбільш привабливих курортів на Півдні Україні. Кількість сонячних днів тут перевищує 290 за рік. Коблеве розташоване на Чорноморському узбережжі, на межі Миколаївської та Одеської областей.
 
Коблеве було створено російським князем Г. Волконським в період Російсько-Турецької війни, і входило в Херсонську губернію. Своїм виникненням селище зобов'язаний необхідності створення перевалочного пункту для допомоги пораненим під час битві за Очаків і місця для відпочинку коней. Спочатку селище носило назву постові. У 1788 році він був перейменований в Троїцьке - на честь завершення будівництва місцевої церкви, що співпало зі святкуванням Трійці.
 
Свою сучасну назву Коблеве отримало від імені Томаса Кобле, якому у 1792 році за успішне завершення Турецької кампанії та хорошу службу Катериною II були подаровані 12 десятин землі, розташованої на лівому березі Тилігульського лиману. Гордістю місцевих жителів є той факт, що все це сталося за два роки до заснування Одеси.
 
Курортна зона Коблеве виникла в 1966-1967 роках з приходом молдавських і миколаївських підприємств. З часом на цей пустельний берег прийшла цивілізація: замість колишніх дерев'яних будиночків виросли багатоповерхові корпуси пансіонатів, відкрилося безліч продуктових ринків і почала активно розвиватися сфера послуг і відпочинку.
На території курорту розташовано більше 100 пансіонатів і баз відпочинку, розтягнутих смугою вздовж моря на протязі 6 км і здатних одночасно прийняти до 20 тисяч відпочиваючих. Незважаючи на те, що Коблеве територіально належить до Миколаївської області, курорт розташований всього в 50 км від Одеси.Відстань до Миколаєва складає близько 80 км, а від міста Южне - 18 км. Коблеве є тим місцем, куди щороку з'їжджаються гості з усіх куточків України та ближнього зарубіжжя.
 
Де відпочити в Коблеве? Саме тут Ви виявите сильно розвинену інфраструктуру розваг і дозвілля на всьому узбережжі. До Ваших послуг організація рибної ловлі, а також безліч спортивних і дитячих майданчиків, містечко атракціонів і концертні майданчики, безліч дискотек, барів, кафе, ресторанів, комп'ютерних клубів і караоке. Тут завжди пропонуються різноманітні можливості для відпочинку та розваг: є чистий піщаний пляж з помірно пологим дном, водні гірки, а також прогулянки на катерах і яхтах. Частина дискотек і деякі бари відкриваються в розпал сезону - до кінця червня.
 
Здійснюється прокат водних мотоциклів та велосипедів. Море на курорті досить швидко прогрівається, температура води в липні-серпні становить близько 23-27 C °. Завдяки великому вибору послуг, що надаються, в літній час тут можуть провести час відпочиваючі з вкрай помірним бюджетом. Більшість місцевих закладів відрізняються цілком демократичними цінами.
 
Завдяки гарному курорту, звідси регулярно стартують різні екскурсійні маршрути в Одесу, Кишинів, Миколаїв, Херсон, заповідник Асканію Нову і на розкопки давньогрецької колонії Ольвія. Близькість фортеці XIII в. Аккерман, Ізмаїл, Білгород-Дністровський з його середньовічною фортецею, найбільшої в Україну, обіцяють зробити курортні програми насиченими та цікавими.
 
Коблеве щільно примикає до Тилигульского лиману відомому також як пташине царство, а також багатством своїх лікувальних грязей. На східному і західному берегах лиману розташовані два Тилігульський регіональних ландшафтних парки, які стосуються Одеської та Ніколаевсокй областям.