Головна »  Херсон

Херсон

Херсон

Херсон-Кораблік

Як доїхати до Херсона? Добиратися до Херсона з Одеси та Миколаєва зручно на маршрутних таксі. У Херсоні є вокзал, через який щодня проходять поїзди. На авто добиратися до Херсона можна по трасі E58, що йде з Одеси до Маріуполя. У Херсоні щодня зупиняються такі поїзди, як Севастополь - Київ, Київ - Херсон, Львів - Херсон і Москва - Миколаїв.

 Херсон - Сквер Потьомкіна

Херсонє обласним, адміністративним, промисловим і культурним центром Півдня України. Місто є центром Херсонської області, а також найбільшим річковим портом, розташованим на Дніпрі. Історія міста така - під час Російсько-турецької війни в 1735-1739 рр.. на правому високому березі Дніпра були зведені укріплення російської армії Олександр-Шанц. 18 червня 1778 указом Катерини II була заснована фортеця і верф. Будівництво почалося вже 19 жовтня 1778 року. Місто, що стало центром Новоросійської губернії, отримало назву Херсон.

Херсон-Мистецький музей

Академік, член російської академії наук П. І. Сумароков після відвідин Херсона у 1799 році, писав: "Грецький форштадт ... має багато гарних будинків, з яких більша частина суть дерев'яні. На цьому місці три церкви: Російська, Грецька і католицька, великий гостинний двір, кілька ще інших крамниць і дві кам'яних іноземних корчми. Вулиці у ньому прямі, широкі ... Військовий форштадт з однією церквою, що складається з трьох вулиць, представляє поганенькі будиночки, в яких живуть матроси, дрібні купці і майстрові. Все це надає місту дуже гарний вигляд, займає простір до 5 верст, і всього налічує, як вважається, більше тисячі будинків ".

 Херсон - Південні 

ворота Херсонської фортеці

Відтоді центр Херсона мало змінився. Так навіть збереглася частина тих самих старовинних дерев'яних будинків. Історія міста багата багатьма подіями та історичними персонами. Тут служив дід Пушкіна, знаменитий полководець Суворов, адмірал Ушаков та багато інших. Основними визначними пам'ятками міста є залишки валів і воріт фортеці XVIII століття, Очаківська брама, що виходять на Грецький форштадт, історичний центр міста з будівлями XIX століття і регулярним плануванням, церква Олександри Великомучениці, побудована в 1905 році, Чорноморський госпіталь, Адміралтейський арсенал і "Казенний парк" .

Херсон-Херсонська фортеця

За валом фортеці знаходиться одна з головних визначних пам'яток міста - Свято-Катерининський собор, заснований в 1781 році за наказом Катерини II на місці дерев'яної церкви Святого Архистратига Михаїла. Зведення собору поручили знаменитому архітектору Іванові Старову, який будував Таврійський палац в Санкт-Петербурзі, а керував будівництвом архітектор Іван Ситников.

 Херсон - 

Могила героїв Російсько-Турецької війни

У Херсоні є величезна кількість культових споруд, що належать різним релігіям - Спаський собор церква Воздвиження Хреста Господнього, Греко-Софіївський собор, Свято-Успенський собор, Святодухівський собор, церква Ісуса Христа, Миколаївська церква і римо-католицький костел "Пресвятого серця Ісуса Христа ". Крім того в Херсоні є близько тридцяти синагог. Найстарішими з них є Старо-Миколаївська синагога, Ново-Миколаївська хоральна синагога, синагога Бен-Гамедраш і синагога Шрейбера, всі вони були побудовані з 1780 по 1850 рр..

Херсон-Перша Державна бібліотека

Крім того сюди їде безліч шанувальників модного зараз "зеленого туризму". Поруч з містом розташований Дніпровський лиман, єдина в Європі пустеля Олешківські піски і Біосферний заповідник ім. Ф. Фальц-Фейна "Асканія-Нова", що входить в "Сім природних чудес України". Заповідник має унікальну флору і фауну. Тут живуть дикі копитні з різних континентів: бізони, сайгаки, лані, коні Пржевальського, кулани, олені, кафрські буйволи і безліч інших. Восени тут збирається велика кількість перелітних птахів: різні види качок, зграї журавлів, сірих гусей, куликів. У теплу пору року сюди регулярно з'їжджаються десятки тисяч екскурсантів.

Херсон-Катерининський собор

Херсон став домівкою для кількох Всеукраїнських фестивалів - фестиваль музичних театральних прем'єр "Мельпомена Таврії", тут проводиться нагородження Всеукраїнської незалежної літературної премії "Арт-Киммерік", фестиваль вільного мистецтва "FreeArt" і міжнародний поетичний фестиваль "АнТ-Р-Акт ". C 1992 року поряд з Херсоном у Каховці проходить відомий музичний фестиваль "Таврійські ігри".

Херсон-Парк Слави

Відпочинок в Трускавці