Головна »  Форос

Форос

Форос - відомий курортне селище, розташоване в дуже мальовничій місцевості в 40 км на південний захід від Ялти біля мису Сарич - самої південної точки України.Форос - в перекладі з грецького означає "мито" або "податок". Історія курорту така - в 1889 році "чайним і порцеляновим королем" Олександром Кузнєцовим, який володів тут великою кількістю землі, був споруджений палац - нині один з корпусів санаторію "Форос". Крім того у Форосі є закладений ще в першій половині XIX століття розкішний парк з безліччю представників субтропічною флори, штучними водоймами, альтанками і фонтанами.

У західній частині Фороса розташована дача Тесселі, в перекладі з грецького "тиша", дача подарована радянським урядом Максиму Горькому. Сюди він часто приїжджав з 1933 по 1936 рік, вже будучи тяжко хворим. Тут їм була завершена робота над епопеєю "Життя Клима Самгіна". Зараз тут знаходиться корпус санаторію Верховної Ради Криму.

Вершину мису Сарич (золототканих) увінчує Саричанскій маяк, що подає у море світлові сигнали, а на східному схилі розташована відома урядова дача "Зоря", розташована в невеликому урочищі реліктових рослин, званому Комперія - на честь рідкісної орхідеї Комперія Компера, що росте тільки тут.

Вище Фороса, на самотній прямовисній Червоній скелі розташована церква Вознесіння Христового, збудована тут у 1892 році. Церква відрізняється розкішним оздобленням інтер'єрів з мозаїчними роботами рук великого італійського майстра Антоніо Сальвіатті, інтер'єр розписали відомі художники А.І.Корзухин, К. Е. Маковський і академік Н. Є. Сверчков. Церква була побудована на гроші колишнього власника фороського маєтку Олександром Кузнєцовим на згадку про порятунок імператора Олександра III і його родини при катастрофі поїзда, що сталася під Харковом при поверненні царя в Петербург з Криму.

Від траси до церкви і далі до Байдарській перевалу ізвівісто петляє мальовнича стара дорога на Севастополь. На перевалі у вигляді арки, що нагадує античний портик, стоять Байдарські ворота, які були зведені тут в 1848 році на честь завершення будівництва дороги Севастополь - Ялта. У цьому місці закінчується Південний берег Криму.

Відпочинок в Форосі обіцяє стати незабутнім завдяки чистому повітрю, цілющому клімату, багатої історії, безлічі чистих мелкогалечних пляжів, чудовому парку і мальовничим гірським ландшафтам. У цьому місці жили князі і графи, адмірали і генерали, поети та співаки, художники, музиканти та багато інших цікавих особистості.

У наші дні Форос є дорогим дачним селищем, улюбленим місцем відпочинку відомих політиків та успішних бізнесменів, а також курорт з безліччю комфортабельних санаторіїв з прекрасною лікувальною базою, приватними пансіонатами і розвиненою інфраструктурою. Тут кожен зможе знайти можливість відпочити у відповідності з власними доходами.

Міські пляжі Фороса - одне з кращих місць на курорті. Всі пляжу курорту посипані дрібною галькою. Море тут завжди залишається спокійним і теплим. Це місце прекрасно підходить для тих, хто їде сюди відпочивати з дітьми, тому що тут дуже мальовничо і тихо. А вода завжди кришталево чиста завдяки двом потужним течіям. Глибина в деяких місцях доходить до 6 метрів.