Головна »  Феодосія

Феодосія

Феодосія - це адміністративний, портової, культурний та курортно-туристичний місто, розташоване на південно-східному узбережжі Криму. Феодосія є одним з найстаріших міст Кримського півострова, згідно з дослідженнями археологів, місту виповнилося більше 2530 років, на Європейському континенті за давністю з ним можуть змагатися тільки Афіни і Рим.
 
Феодосія в перекладі з грецького означає "Богом дана", це єдине місто Криму, який зберіг свою назву з часів античності. Територія міста складає 34,2 км2, а населення більше 72 тис. чоловік. Курорт розташований на відстані 116 км від Сімферополя.

Зараз Феодосія є один з найкрасивіших місць Криму, відомим кліматичним, бальнеологічним курортом і туристичним центром, в якому поєднуються дивовижні кліматичні умови, мальовнича природи і багате історичне минуле. Кожен куточок курорту наповнений історією - тут є безліч історичних і культурних пам'яток.

Визначні пам'ятки Феодосії

Фонтан Івана Костянтиновича Айвазовського - фонтан був побудований за проектом і за гроші відомого художника в 1888 році. Оскільки Феодосія постійно відчувала нестачу питної води, Айвазовський вирішив передати місту Субашських джерело, що знаходився на території його маєтку. За прокладеному водопроводу з чавунних труб, жителі міста стали щоденно отримувати безкоштовно 50 000 відер води, для чого було побудовано три водозабірних фонтану. У 1993 році фонтан Айвазовського був реконструйований і в даний час продовжує функціонувати.

Церква Святого Сергія - це вірмено-григоріанський храм, зведений у 1363 році.Дзвіниця була добудована вже в XV столітті. У 1888 році церква сильно постраждала від пожежі і була перебудована на кошти Айвазовського. В даний час храм діє. У ньому Айвазовський був хрещений в 1817 році, тут він вінчався з Юлією Гревс, у ньому ж його відспівували в 1900 році. Айвазовський похований недалеко від входу в храм, на його мармуровому саркофазі написано вірменською мовою "Народившись смертним, залишив після себе безсмертну пам'ять". У склепі, які знаходяться під подіумом саркофага, похована друга дружина художника - Ганна Микитівна.

Однією з найбільш ялркіх пам'яток Феодосії є Літературно-меморіальний музей Олександра Гріна - одного з культових письменників за часів Радянського Союзу, письменника-романтика, який писав головним чином про море. Найвідомішим його романом були "Червоні вітрила". Музей розташований у будинку письменника, де він жив і працював з 1924 року і до кінця свого життя. Тут Гріном було написано чотири романи і більше 30 оповідань, серед яких "Золотий ланцюг", "Та, що біжить по хвилях", "Дорога нікуди". Музей був офіційно відкритий 9 липня 1970 року.Екстер'єр і внутрішнє оформлення музею стилізовано під старовинний казковий корабель.

Краєзнавчий музей - є найстарішим музеєм в Україну, був заснований в 1811 році як Музей старожитностей градоначальником Феодосії Семеном Михайловичем Броневського. Будівля музею було побудовано на горі Мітрідад в античному стилі за проектом Айвазовського, але було зруйновано під час Другої Світової війни.Зараз будівля музею розташовано в старовинному особняку, в якому проживав художник-мариніст Лев Феліксович Лагоріо, учень Айвазовського, а потім був готель "Генуезька".

Музей дельтапланеризму - унікальна пам'ятка Феодосії, єдиний музей у своєму роді, експонати якого знайомлять відвідувачів з історією виникнення та розвитку дельтапланеризму. В одній будівлі з цим музеєм знаходиться музей грошей, де можна побачити гроші, викарбувані в Феодосії з античних часів до приєднання Криму до Російської імперії, а також гроші інших держав, що мали ходіння в Україну і на території Криму.

Феодосія є досить відокремленим, але вже давно освоєним курортом, де для успішного відпочинку та оздоровлення є все необхідне - сухий і спекотний клімат, тепле море, чисті піщані пляжі, цілющі грязі та джерела мінеральної води.

На території Великої Феодосії розташоване 83 санаторії та пансіонати, практично всі з них розташовані у прибережній смузі. Крім того на курорті відкрито шість родовищ найцінніших лікувальних грязей, які за оцінкою фахівців є кращими в Криму. Лікувальні грязі з місцевого озера Чок-Рак до революції експортувалися в знаменитий бальнеологічний курорт Баден-Баден.
 
Також на курорті налічується більше двадцяти джерел цілющих мінеральних вод.Особливою гордістю курорту є мінеральна вода "Феодосія", визнана кращою лікувальною водою Європи на міжнародній виставці в Бельгії в 1916 році і нагороджена почесним дипломом та Великою Золотою медаллю.

Феодосійський район є одним з кращих місць для автотуризму і оздоровчого відпочинку в Криму завдяки 15-ти кілометровому Золотому пляжу, розташованого на схід від Феодосії. На схід Золотого пляжу розташовані селища Берегове і Приморський з приватними пансіонатами, кафе, барами та атракціонами.