Головна »  Чернівці

Чернівці

Чернівці - це невелике місто, розташоване в Прикарпатті на південно-заході Україні на березі річки Прут, що є історичним центром Буковини і Чернівецької області. Поселення на території Чернівців були вже в період неоліту, а перші слов'янські поселенці влаштувалися на цьому місці ще на початку нашої ери.Прийнято вважати, що місто тут з'явився з XII століття, коли в околицях поселення з'явилися земляні вали і різні оборонні укріплення. Поїхати на вихідних до Чернівців Вам допоможуть тури вихідного дня, які предожат різноманітні програми перебування та розваги в цьому славному місті.
 
Перша згадка про Чернівці в офіційних письмових джерелах датована 1408 роком.Сьогодні Чернівці є одним з туристичних центрів Буковини - тут збереглася безліч старовинних будівель XIX, різних пам'ятників культури, архітектури та культових споруд. Традиційно Чернівці вважаються багатонаціональним містом, протягом століть тут мирно співіснували представники різного віросповідання - православні, католики, іудеї.

Головним християнським храмом міста і всієї Буковини вважається православний Свято-Духівський кафедральний собор, який був освячений в 1864 році, за часів існування Австро-Угорської імперії. Собор розташований в центрі міста, на Соборній площі.
 
Головним ініціатором будівництва нового собору виступив місцевий єпископ Євген, тепер він увічнений у пам'ятнику, розташованому на території храму. У 1961 році собор був закритий, церковні цінності пограбовані, а унікальні фрески варварськи знищені, тільки у верхній частині стін, ближче до купола, фрески залишилися практично в первозданному вигляді.
 
У 1989 році собор був повернутий усім православним віруючим, древній іконостас був відреставрований, а на місці знищених фресок, була створена нова розпис, виконаний відомим австрійським художником. У кафедральному соборі зберігаються безцінні реліквії, для поклоніння яким в храм постійно перебувають численні паломники.

Одним з найкрасивіших архітектурних ансамблів міста визнана колишня Резиденція митрополитів, зараз тут знаходиться Національний Чернівецький університет ім. Ю. Федьковича. Будинки, побудовані за проектом чеського архітектора Йозефа Главки та академіка в другій половині XIX століття, до сих вражають уяву естетичної завершеністю і гармонійним поєднанням різних стилів. В архітектурі резиденції митрополитів впізнаються риси мрачноватой готики, і риси візантійського зодчества і різні східні елементи.
 
На момент свого створення, резиденція митрополитів включала в себе церква Трьох Святителів, будинок митрополита, монастирський і семінарський корпусу, а також будинок для приїжджих, в якому зупинялися паломники та гості митрополита.Під час другої Світової війни будівля постраждала, майно вивезене, а бібліотеку спалили. І тільки після тривалої реставрації будинок знову взяло свій первісний вигляд.

Крім того тут варто відвідати Свято-Миколаївську церкву - один з наймолодших довоєнних храмів Чернівців, побудований в 1939 році в румунському стилі, церква Святої Параскеви, зведену тут у 1844 році, дерев'яну Церква Святого Миколая та Костел Воздвиження Святого Хреста. Крім того в місті є греко-католицька церква, вірмено-грегоріанському церква, єзуїтський костел в неоготичному стилі і кам'яна церква Святого Юрія на гіркоту.
 
Також гостям міста варто відвідати Будинок-корабель - один з найбільш незвичайних пам'яток архітектури міста. Цей шедевр архітектури був побудований за часів Австро-Угорщини. Будівля схоже на лайнер, невелика башточка зверху імітує маяк, а балкони на другому поверсі - леєр.

Не даремно Чернівці носять неофіційну назву "Маленькою Відня" - архітектурний вигляд міста відрізняється вишуканістю та різноманітністю стилів. Ратуша Чернівців виконана в стилі ампір, залізничний вокзал в стилі віденського модерну, будівлі Німецького консульства та Німецького народного дому. Вартий уваги витончений архітектурний ансамбль Театральної площі, на якій, крім Оперного театру, знаходяться й інші будівлі - Торгово-промислова палата, Єврейський народний дім та Румунський народний дім, побудовані на початку ХХ століття.
 
Крім того відпочиваючим в Чернівцях, варто відвідати та площа Турецької криниці - одну з найстаріших у місті. До 1897 року тут знаходився турецький колодязь, вода з якого використовувалася для пиття і приготування площі. В даний час стилізована альтанка колодязя подарована місту однієї турецької будівельною компанією.

Інфраструктура міста досить розвинена, у Чернівцях є понад два десятки готелів, майже у всіх постояльцям надаються послуги харчування у власних ресторанах. У місті є понад 300 ресторанів, кафе і барів на будь-який смак і гаманець. У Чернівцях функціонують 2 театри, обласна філармонія, зал органної музики, безліч музеїв, кінотеатрів і бібліотек.
 
Вибравши відпочинок в Чернівцях Ви зможете зануритися в атмосферу місцевого колориту і, напевно, захочете побувати тут ще раз, адже місцевих пам'яток настільки багато, що побачити все за один раз просто неможливо.