Головна »  Крим

Крим

Куроти Криму і відпочинок в Криму
Алушта
Гурзуф
Євпаторія
Керч
Коктебель
Новий Світ
Партеніт
Севастополь
Сімеїз
Судак
Феодосія
Форос
Ялта

Алупка - приморський кліматичний курорт в Криму, розташований на Південному березі півострова, на південному схилі Кримських гір, біля підніжжя гори Ай-Петрі.Алупка є другим за величиною після Ялти курортом півострова. З моря Алупка нагадує гігантську кам'яну сходи, на широких "ступенях" якої і розмістилося місто, над яким височить горда Ай-Петрі.
Зі сходу і заходу цей кримський курорт відділений від Місхора і Сімеїза далеко вдаються в море мисами. Взимку в Алупці завжди трохи тепліше, ніж в Ялті, більше сонячних днів у році, вологість повітря невисока, а в саме місто потопає в хвойних деревах.
Алупка - це тиша, спокій, спокій мальовничих садів і парків, а також круті і звивисті вулички старого міста. В Алупці налічується 14 санаторіїв.
Пам'ятками Алупки, які неодмінно варто відвідати гостям курорту, є Алупкінський парк, Воронцовський палац, Храм архангела Михайла, пам'ятник льотчику Аметхану Султану фортеця на Хрестовій горі і винзавод "Алупка".
Всі ці фактори роблять Алупку привабливим курортом для тих, хто віддає перевагу спокійному відпочинку. Тим же, хто шукає гучних розваг швидше варто звернути свою увагу на Ялтинський курорт, який знаходиться всього в 17 км від Алупки.
Алупка з'єднується автотрасами Севастополь - Ялта. Міський транспорт - кільцевий маршрут автобуса і маршрутні таксі.
Крым - Алупка
Крым - Алупка
Алушта - це один з найвідоміших курортів Південного берега Криму, де всі відпочиваючі знайдуть безліч санаторіїв, унікальних пам'яток природи, історії та культури. Крім того на курорті розвинений кінний і автомобільний туризм, морські прогулянки і відвідування дегустаційних залів. Алушта є центром багатьох музичних фестивалів, а на міській набережній розташовані різні атракціони, бари, ресторани, нічні клуби і дискотеки.
Люди багато тисячоліть тому облюбували це перехрестя древніх доріг, де перетинаються шляхи, що йдуть з північних передгір'їв до моря, на схід і захід.Архітектурний вигляд цього курорту в Криму, роблять неповторним мальовничий гірський амфітеатр і річкові долини, що потопають у зелені. Найбуденніші будиночки з черепичними дахами виглядають екзотично, але є в Алушті ще більш цікаві споруди.
Набережна курорту має найбільшу протяжність у всьому Криму і заслужено вважається однією з найкрасивіших. На курорті активно кипить нічне життя, так що сюди варто їхати тим, хто хоче активного проведення часу і яскравих емоцій.
Найбільш цікавими пам'ятками цього кримського курорту є фортеця Алустон, Середньовічне укріплення Фуна, храм св. Феодора Стратилата, дача "Голубка", палац князів Гагаріних, мечеть Юкарі-Джамі і Козьмодемьяновскій монастир.Поруч розташовані гори Кастель, Демерджі і Чатир-Даг.
Пляжі Алушти - піщані, зазвичай мають бетонні хвилеломи, далеко йдуть в море, нерідко біля берега розташовані кам'яні брили і валуни.
Добиратися до Алушти зручно тролейбусом по лінії Сімферополь - Алушта - Ялта.Міський транспорт представлений внутрішньоміськими маршрутами тролейбусів, автобусами, маршрутними таксі, таксі.
Крым - Алушта
 Крым - Алушта
Гурзуф - селище міського типу, розташований на Південному березі Криму, всього в 10 км на північний схід від Ялти. Курорт вважається одним із самих мальовничих місць Криму завдяки дивовижній природі і сприятливому кліматі долини. Гурзуф з усіх боків захищена від холодних вітрів щільним гірським кільцем, тому тут завжди тепліше, ніж в Алушті чи Ялті.
Цей курорт в Криму зберігає сліди безлічі древніх культур. Піднімається на схід від селища гора Аю-Даг ретельно береже залишки первісних стоянок, античних святилищ, готських храмів, візантійських фортець, генуезьких і турецьких укріплень. Так зовсім недавно на перевалі Гурзуфське сідло було відкрито святилище, яке майже дві тисячі років служило багатьом народам, що населяли Південне узбережжя Криму. Природними пам'ятками курорту є гора Аю-Даг (Ведмідь-гора), скелі Адалари і мис Суук-Су.
На 7-кілометровому узбережжі курорту Криму розкинулися корпуси, що входять в комплекс міжнародного дитячого центру "Артека". На набережній курорту також розмістилися бари, нічні клуби, дискотеки і ресторани. Є човнові станції, де можна взяти напрокат човен, скутер або мотоцикл. Є кілька фірм, які організовують дозвілля для дайверів. Любителі гірського спорту можуть зробити сходження на найвищу гору Криму - Роман-Кош.
Ви шукаєте, де відпочити в Криму? У Гурзуфі є безліч як піщаних, так і галькових пляжів, що в поєднанні з м'яким кліматом і відсутністю холодних вітрів робить курорт ідеальним місцем відпочинку для тих, хто любить спокійно поніжитися на сонці. Тут не так багато історичних пам'яток, зате унікальні пам'ятники природи навряд чи залишать когось байдужим.
У Гурзуф зручно добиратися з Сімферополя і Ялти: регулярно курсують тролейбуси, автобуси та маршрутні таксі.
Крым - ГурзуфКрым - Гурзуф
Євпаторія - приморське місто-курорт, розташований на Західному березі Криму, який є одним з найдавніших міст світу - його історія налічує близько 2500 років.Цьому курорту в Криму присвоєно статус Всеукраїнської дитячої оздоровниці, на території курорту розташовано 67 санаторіїв і пансіонатів різних профілів.Євпаторія має потужним лікувальним потенціалом - грязелікарня "Мойнаки", загальнокурортна водолікарня, а також безліч свердловин мінеральної води.Також позитивним фактором є те, що в місті немає промислових підприємств, що забруднюють атмосферу.
До нинішнього часу в Євпаторії збереглося безліч історичних пам'ятників і пам'яток, що розповідають про історію міста. Уваги стоять Мечеть Джума-Джамі - єдина багатокупольна мечеть в Європі, Храмовий комплекс кримських караїмів, Комплекс текіє дервішів, залишки городища Керкинітіда і унікальне своїми властивостями Мойнакське озеро.
Відпочиваючих на цьому кримському курорті чекає насичена культурна та розважальна програми. У Євпаторії є безліч барів, ресторанів і дискотек. На вулицях і в парках працюють художники і фотографи. Є стадіон і тенісні корти.Організовуються морські прогулянки на яхтах і човнах, здійснюється прокат скутерів. Крім того в місті проводиться кілька дитячих танцювальних, театральних та музичних фестивалів. Для дітей відкриті ляльковий театр, містечко атракціонів, цирк-шапіто і парк розваг.
Гостям цього курорту в Криму варто відвідати такі місця, як місцевий дельфінарій, Дендропарк Євпаторії, міський театр ім. А.С. Пушкіна, екскурсійний "Трамвай бажань" і парк ім. Фрунзе.
Пляжі курорту усипані золотим піском. Пологе морське дно, чистий пісок, тепла і прозора вода роблять Євпаторійські пляжі одними з кращих у всьому Криму. За кримськими мірками і в порівнянні з Південним берегом - ціни на відпочинок в Євпаторії зовсім невисокі. Завдяки розвиненій інфраструктурі і прекрасному клімату, Євпаторія є відмінним місцем для тих, хто хоче оздоровитися, а також для сімейного та дитячого відпочинку.
В Євпаторії щодня зупиняються потягу Дніпропетровськ-Євпаторія і Київ-Євпаторія, а також безліч інших поїздів. Також в цей курорт у Криму регулярно здійснюють рейси автобуси та маршрутні таксі із Сімферополя та інших великих міст півострова.
Крым - ЕвпаторияКрым - Евпатория
Керч - є містом-курортом з віковими традиціями та історією, яка бере початок з глибокої давнини. Місто на цьому місці існує вже більше 2600 років - в різні часи він був відомий під різними назвами: Пантікапей, Боспор, Касар, Карх, Корчев, Черкіо, Керш, і це далеко не повний перелік тих імен, які носив місто в різні періоди свого історії.
Серед основних історичних і культурних пам'яток цього курорту в Криму є безліч пам'яток різних епох. Це древні городища, кургани, склепи, культові будівлі і обеліски, скульптури, військові катакомби і безліч інших. Унікальним також є і розташування Керчі - на сході Керченського півострова, між Чорним і Азовським морями, завдяки чому місто набуло неофіційну назву - "місто двох морів". Також недалеко від курорту біля узбережжя Азовського моря знаходиться долина активних грязьових вулканів.
Туристам варто подивитися на відновлену експозицію Царського кургану, склеп богині Деметри, розкопки на горі Мітрідат, а також розкопки таких міст як Німфей, Тірітака та Ілурат. І зараз розкопки на території Керчі все ще тривають.
Однією з головних визначних пам'яток Керчі вважається Мітрідадская сходи, яка була побудована в XIX столітті - вона складається з 432 ступенів, які ведуть на гору Мітрідат. Всі оглядові майданчики прикрашені квітковими вазами і грифонами з каменю. Сходинки закінчуються біля музею стародавності, що є точною копією храму Тезея. Крім того місцевими пам'ятками курорту є Мелек-Чесменський курган, храм Іоанна Предтечі, турецька фортеця Єні-Кале і озеро Чокрак.
Головною розвагою туристів, що приїжджають в Керч, є відвідування різних екскурсій по історичних та культурних пам'ятників. Де відпочити в Криму? У центрі курорту є бари, ресторани і дискотеки. У самій Керчі пляжів як таких немає, за винятком Карантинский, але їх можна знайти в півгодини їзди від міста на піщаних косах і зсувних схилах, так що любителі поніжитися на пляжі, ймовірно, віддадуть перевагу відпочити в Євпаторії, Алушті або будь-якому іншому курорті в Криму,розрахованому на даний вид відпочинку.
Автомобілем до Керчі можна дістатися через Джанкой. У Керчі щодня зупиняються поїзди Джанкой-Керч і Київ-Керч.
Крым - Керчь Крым - Керчь
Коктебель - в минулому селище Планерське, розташований у східній частині Криму, недалеко від Феодосії. Котебель є популярним кримським курортом, що пропонують відпочинок в Коктебелі в мальовничому затоці, оточеному з двох сторін мисом Киік-Атлама і вулканом Кара-Даг. Місто є популярним кліматичним курортом Криму - поруч розташований Карадазький заповідник.
Курорт відомий, як один з культурних центрів Криму - тут щорічно проводиться найбільший в Україну джазовий фестиваль "Джаз Коктебель". Крім того тут регулярно проходить Міжнародний фестиваль танго "Кримські канікули", а восени - фестиваль "Оксамитове танго", учасники на які з'їжджаються з усього світу.
На всьому протязі пляжної смуги розташовані чисті пляжі, здійснюється прокат різних пляжних аксесуарів, шезлонгів, водних мотоциклів і дощок для серфінгу.Якщо ви хочете, добре відпочити в Криму, то Коктебель є для цього чудовим місцем - організовуються морські прогулянки на катерах і яхтах, а також повітряні - на дельтапланах та парапланах. Крім того Коктебель є одним з центрів дайвінгу в Криму.
З визначних пам'яток курорту, які варто відвідати, можна назвати музей засновника курорту - Максиміліана Волошина, музей планеризму і центр планерного спорту, древній вулкан Кара-Даг і дельфінарій інституту біології південних морів.
Цей курорт в Криму пропонує Вам відпочинок біля моря в будь-який час року, різні стилі відпочинку - від сімейного до відпочинку великою компанією друзів. Тут кожен знайде те, що йому до душі. Відпочинок в Коктебелі неодмінно сподобається тим, хто хоче відпочити з сім'єю і дітьми - вода в затоці швидко прогрівається, а благотворний мікроклімат допомагає дітям оздоровитися і поліпшити імунітет.
Простіше всього до Коктебеля дістатися з Феодосії. У Феодосії зупиняється безліч поїздів зі Львова, Донецька та Києва. Від Феодосії в Коктебель ходять автобуси та маршрутні таксі. Також можна добиратися автобусами та маршрутками із Сімферополя.
 Крым - КоктебельКрым - Коктебель

Місхор - це приморська кліматична курортна місцевість, розташована на південний захід від Ялти і трохи на схід Алупки. Даний кримський курорт являє собою берегову смугу шириною 10 км, закриту від вітрів з півночі горою Ай-Петрі.Місхор означає "серединна село", відповідно назві курорт розташований між селищами Гаспра і Корєїз. Разом з ними Місхор являє собою єдиний курортний район. Місхор, це одне з найкращих місць для відпочинку в Криму - Курорт є одним з найтепліших місць Південного узбережжя півострова з субтропічним кліматом середземноморського типу.
Берегова лінія Місхора простягнулася на 7 км. Весь курорт потопає в зелені. Вище парків розташований сосновий ліс. Сьогодні в Місхорі, Гаспрі та Кореїзі тісним кільцем змикаються санаторії, пансіонати і будинки відпочинку - тільки санаторіїв тут близько двадцяти. Любителям неспішних прогулянок припаде до душі Місхорський парк кінця XVII століття.
Недалеко від Місхора знаходяться Воронцовський палац в Алупці і Лівадійський палац і Царська (Сонячна) стежка в Лівадії. Місцевими пам'ятками є санаторій "Дюльбер", фонтан "Дівчина Арзи і розбійник Алі-Баба" і скульптура "Русалка", недалеко знаходиться Ластівчине Гніздо в Гаспрі. Крім того на курорті розташована Канатна дорога Місхор - Ай Петрі, занесена в Книгу рекордів Гіннесса. На другій черзі цієї канатної дороги несучий трос довжиною 1670 метрів протягнуть від підніжжя гори майже до її вершини, на висоту 1153 м над рівнем моря - це найдовший безопорний проліт канатної дороги в Європі.
Курорт Місхор підійде в першу чергу тим, хто віддає перевагу тихий спокійний відпочинок у Криму. Для веселого відпочинку в Криму в галасливій компанії більш підійде Ялта, що знаходиться поблизу. Основними розвагами відпочиваючих крім екскурсій є різні пляжні атракціони, крім того в місті є декілька кафе, барів і ресторанів. Інфраструктура цього кримського курорту не сильно розвинена, але є великий приватний сектор, безліч приватних пансіонатів.
Потрапити в Місхор можна на катері прямо від Набережної Ялти або від автовокзалу автобусами, що йдуть в Алупку і Сімеїз.
Крым - Мисхор Крым - Мисхор

Новий Світ - курортне селище, розташоване в Судацькому регіоні Криму, на березі бухти чорноморської Судак-Лиман. Селище виникло завдяки старанням засновника російського виноробства, князя Льва Сергійовича Голіцина, в кінці XIX століття. Князь заснував тут завод шампанських вин, а в місці з ним з'явився і селище, який спочатку носив ім'я Парадиз (рай), але після відвідання селища в 1912 році Миколою II, Парадиз був перейменований в Новий Світ.
Новий Світ є одним з найкрасивіших курортів Криму. З усіх боків Новий Світ захищений високими горами, які виступають у море, утворюючи затишні бухти.Курорт розташований всього в шести кілометрах від Судака. Мальовничість місцевої природи зробила це місце популярним серед кінематографістів - тут знімалися "Анна Кареніна", "Людина амфібія" та "Пірати XX століття".
Що відвідати в Новому Світі? Незважаючи на невелику площу курорту, історичних та природних пам'яток тут дуже багато. Місцевими пам'ятками є завод шампанських вин, в який також входить садиба Голіцина і Музей історії шампанських вин, гори Орел (Коба-Кая) і Сокіл, грот Шаляпіна в якому проводилися концерти, Синя (Розбійницька) бухта, Блакитна бухта, також відома як Царська і Царський пляж. Крім того навколо селища розташовується ботанічний заказник з унікальними гаями ялівцю.
Для тих, хто шукає гарне місце для відпочинку в Криму, курорт пропонує розвинену інфраструктуру. На набережній Нового Світу розташовані ресторани, кафе і бари.Є кілька дискотек, здійснюється прокат скутерів і роликів. Крім того прямо на пляжі Ви зможете замовити екскурсію по Криму. Пляжі курорту - піщані з пологим дном, так що вони ідеально підходять для любителів відпочинку на пляжі.
Дістатися до Нового світу можна із Сімферополя на маршрутних таксі, крім того зручно добиратися з Судака - відстань до курорту всього 6 км, курсує безліч маршруток та автобусів.
Крым - Новый Свет Крым - Новый Свет
Паркове - селище міського типу, розташований в 8,5 км на захід від Сімеїзу.Територіально курорт входить до Великої Ялти. Паркове було утворено в 1971 році після об'єднанням трьох сіл: Кючюккой, Нового Кючюккой і Жуківки. Своєю назвою Паркове зобов'язане розташованому в ньому маєтку мецената і колекціонера Якова Жуковського, родича знаменитого художника Врубеля.
У 1905-1912 рр.. на території цього кримського курорту був заклав оригінальний ландшафтний парк, над прикрасою якого працювало безліч художників і скульпторів, які входили в авангардну групу "Блакитна Роза". Скульптор Олександр Матвєєв прикрасив йог