Зоопарк для бактерій, побудований 3D принтером

Дослідники з Техаського університету в Остіні ось вже кілька днів конструюють зоопарк. На жаль , його мешканців відвідати не можна , просто побувати в ньому - теж. По своїй конструкції зоопарк не сильно відрізняється від інших - ряди клітин , в яких може мешкати по кілька особин. Тільки ці клітини мікроскопічні . І зроблені вони всі з желатину. І вся ця конструкція будується 3D принтером .

 

Цей незвичайний зоопарк планують заселити бактеріями. Використовуючи дуже точну лазерну систему , прилад будує мікроскопічні протеїнові «клітки». Вся ця робота проводиться з метою вивчення деяких інфекцій , що вражають людину . Дослідники створюють систему осередків зразок матриці . У цих осередках вчені зможуть контролювати зростання населення мікроорганізмів і їх зв'язку з іншими бактеріями.

 

«Насправді , робота досить проста: ми просто створюємо малюнок конструкції « зоопарку » на комп'ютері , а принтер роздруковує його 3D модель. Вся складність полягає в тому , що всю роботу доводиться виконувати надзвичайно уважно ». Так коментує роботу дослідників Джейсон Шер , професор хімії в Техаському університеті. «Уявіть собі який тонкий людський волос , потім вирахувати приблизно 1 % від його товщини , а потім поділіть ще на чотири. Це приблизна товщина випромінювання лазера , за допомогою якого ми працюємо ».

 

Як і в звичайних клітинах для тварин , стіни клітин для бактерій мають невеликі отвори. Бактерії не можуть пройти крізь ці отвори , але таким чином вони можуть отримувати харчування , а також контактувати з мешканцями сусідніх клітин. Ці умови допоможуть вченим з'ясувати безліч закономірностей « спілкування» мікроорганізмів. Наприклад , дослідники планують розібратися в тому , як деякі інфекційні бактерії контактують з іншими мікроорганізмами , як відома синьогнійна паличка ( Pseudomonas aeruginosa ) .

 

 

«Ці бактерії дуже часто зустрічаються парочками в інфекціях , так що цілком логічно , що існують певні механізми спілкування , що допомагають їм контактувати » - розповідає Джейсон . « Технології дозволяють нам змусити їх « поспілкуватися » один з одним , і поспостерігати за їх« спілкуванням ». У випадку з паличкою , що контактує з інфекційними бактеріями , ми підозрюємо , що саме ці контакти і роблять її в більшості випадків стійкої до антибіотиків ».

 

Зрозуміло, якщо експерименти дослідників дадуть очікувані результати , у лікарів , можливо , з'явиться більше способів лікування інфекційних захворювань у людей.

 

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий