Незабаром солдати отримають «зір Хижака»

Солдати можуть незабаром отримати оснащеними камерами шоломи , які дадуть їм можливість інфрачервоного зору високої чіткості, картинку з якого можна буде переглядати на своєму андроїд смартфоні. Новий « зір Хижака » допоможе солдатам бачити в темряві, диму і бойових умовах.

 

Нова технологія була розроблена американським Агентством передових оборонних дослідницьких проектів (DARPA ) і є багатообіцяючою , в першу чергу , завдяки своїй низькій ціні . Всього за 3'300 доларів , солдата можна оснастити настільки просунутою технологією , що вона зможе розрізнити в будь-яких погодних умовах і при низькій видимості , друзів від ворогів , будь то вночі або вдень. Програма динамічної візуалізації пиксельной мережі ( PIXNET ) поліпшить « інформованість на полі бою, а також допоможе краще ідентифікувати потенційні загрози» , йдеться в прес-релізі DARPA .

 

Для використання технології солдатам доведеться прикріпити свої андроїд смартфон до руки , а невелику камеру - на шолом. Відеозапис з камери буде надходити на телефон , що дозволить солдату отримувати покращене зображення полі бою , ніж те , яке він міг би бачити неозброєним оком. Дослідники DARPA також планують додати до технології алгоритми , які зможуть ідентифікувати і ділити всі помічені людей на друзів і ворогів.

 

Інші пристрої , які ще не були заявлені , також зв'яжуть солдатів в єдину мережу і дозволять їм відправляти своє відео один одному , що дозволить бойовій групі легше орієнтуватися на небезпечних ділянках полі бою. Новинка також допоможе командирам групи , вивчаючи відео , отримувати необхідну для розуміння бойової обстановки інформацію.

 

Технологія , яку планує використовувати DARPA , вже існує , але не дозволяє солдатам обмінюватися інформацією один з одним. Крім того , вона дорожча. Подібного роду технологія коштує приблизно 40'000 доларів за пристрої і не може застосовуватися в масовому порядку.

 

«За допомогою PIXNET , DARPA поєднає можливості даних пристроїв в єдиний девайс - бойовий інструмент , який створить в підрозділі мережу по обміни фото і відеоінформацією між бійцями ».

 

Система буде дуже малою , легкою та економною. «Її успіх криється в мінімальному розмірі , вазі і потужності. При цьому низька ціна і максимальна функціональність робить з пристрою дуже дієвий інструмент » , говорить Нібіру Дхар , менеджер DARPA за проектом PIXNET .

 

Оснащені « зором Хижака» і сучасними смартфон  , солдатам доведеться менше сподіватися на свої природні відчуття і стати ближчими до футуристичного образу солдата - кіборга .

 

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий