Як зробити кращій дріб

 

Як перетворити розплавлений метал в ідеальні кульки ? Просто вилити його з даху.

 

ПРИБЛИЗНО 230 РОКІВ ТОМУ з небес пролився свинцевий дощ . Ні, нічого жахливого не сталося: просто розплавлений свинець лили з великої висоти , щоб , знизити ціну дуже важливого вироби - рушничного дробу. Ідеально круглі кульки летять пряміше і далі, але якщо відливати кожен з них в окремій формі діаметром 3 мм , багато ви не виготовите. У космосі все легше : в умовах невагомості поверхневий натяг збирає будь-яку рідину в кулю , форму з мінімальною площею поверхні щодо об'єму. Це вірно для розплавленого металу так само, як і для крапель води. На Землі невагомість досягається при вільному падінні - поки предмет не вдариться об грунт .

 

Перша « дробова вежа» була побудована в Англії у 1782 р. Паяльщики Вільямом Уоттс . Він побудував над своїм триповерховим будинком ще три поверхи і пробив дірки в підлозі кожного з них. Потім він став лити розплавлений свинець через верхній отвір так , щоб краплі падали в ємність з водою. Вона гальмувала падіння і досить охолоджувала застиглі до того моменту кульки , завдяки чому вони не деформувалися при ударі.

 

Всі ці умови повторити просто , крім висоти шостого поверху. Я піднявся за допомогою гідравлічного підйомника на 12 метрів , але цього виявилося недостатньо. Потрапляючи у воду , свинець залишався розплавленим , і правильні кульки не отримав. ( Я вирішив не підніматися на верхівку свого вітряка з каструлею рідкого свинцю. Так що вибачте , але вам доведеться жити з тим , що ви так і не побачили фотографії хорошого саморобного дробу. )

 

Цей метод більше не використовується для виготовлення дробу , але його сучасний варіант застосовується для отримання кульок натрієвої амальгами для натрієвих газорозрядних ламп. Замість сита використовується вібруюча насадка , що змушує потік сплаву дробитися на краплі правильної форми . Я спорудив для забави те, про що ніколи не подумував Уотт , - вібруючу насадку для розплавленого свинцю. Вона допомогла мені зробити дріб більш правильної форми (але додаткові поверхи і раніше не завадили б ) .

 

Як

Перетворити рідкий метал в дріб

 

ЩО ВАМ ПОТРІБНО :

1-2 кг свинцю

Сковорода з нержавіючої сталі

Плита або газовий пальник

сито

Висота більше 20 м

Велика ємність з водою

захисні окуляри

 

1 Розплавте свинець на плиті або пальнику . Свинець і його пари токсичні, тому плавити цей метал потрібно поза житлового приміщення , в добре провітрюваному місці. Розплавлений свинець дуже гарячий!

2 Пропустіть свинець через сито , розбивши його на краплі.

3 Ці краплі повинні падати з висоти не менше 20 м в ємність з водою.

 

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий