Скільки можна прожити без повітря

 

Звичайна людина може перебувати без повітря максимум 5 хвилин, тренований ( фрідайвер ) - до 9 хвилин. Потім у людини починаються конвульсії, настає смерть.

 

Основна небезпека, що підстерігає людину при тривалій відсутності надходження повітря - кисневе голодування головного мозку, дуже швидко приводить до втрати свідомості і летального результату.

 

Фрідайвери - це люди які занурюються  на глибину без жодного спорядження . Вони використовують різні техніки йогів, які дозволяють натренувати свій організм і обходитися без повітря тривалий час без згубних наслідків .

 

Від таких тренувань в організмі відбуваються зміни, які адаптують людину до кисневого голодування,  уповільнення серцевого ритму, підвищення рівня гемоглобіну, відтік крові від кінцівок до життєво важливих органів. На глибині більше 50 м альвеоли заповнюються плазмою, це підтримує потрібний об'єм легенів, оберігаючи їх від стиснення і руйнування. Подібні зміни в організмі дослідники виявили у ловців перлів, які здатні пірнати на великі глибини і перебувати там від 2 до 6 хв . Неймовірно, в Японії за морськими дарами на дно опускаються виключно жінки .

 

Один з дивних рекордів у 17 хв 4 сек перебування під водою, без жодного спорядження , було встановлено в травні 2008 р американським ілюзіоністом Девідом Блейном в прямому ефірі ток- шоу Опри Вінфрі. Перед зануренням він 23 хв дихав чистим киснем, щоб наповнити їм легкі і знизити концентрацію вуглекислого газу в крові.

У жовтні 2008 р італійському нирцеві Джанлука Генона вдалося потрапити в книгу рекордів Гіннеса. Він провів під водою без маски 18 хв 3,69 сек. Тим самим побив досягнення німецького дайвера Тома Сіетаса, у вересні того ж року затримав дихання на 17 хв 19 сек. Учасникам, згідно з правилами , дозволялося дихати чистим киснем протягом 30 хв перед вчиненням спроби.

 

До 2010 г рекорд невблаганно наближався до 20 хв . У лютому житель Цюріха Петер Колат опинився в книзі рекордів Гіннеса з результатом 19 хв 21 сек. Рекорд був встановлений на виставці в Санкт- Галлені .

 

1 квітня 2010 фрідайвер Стіг Северінсен встановив новий світовий рекорд. У дослідницькому центрі Kattegatcentret , міста Грена ( Данія ) , в океанаріумі тропічних акул Северінсен провів на дні акваріума 20 хв 10 сек.

 

3 червня 2012 в прямому ефірі німецький дайвер Том Сітас провів під водою більше двох десятків хвилин на очах у здивованої натовпу. Рекорд становить 22 хв 22 сек.

 

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий