Найдорожчий мед у світі коштує як невеликий автомобіль

 

Мед « Ельфійський » з Туреччини коштує € 5000 ( або $ 6800 ) за кілограм - це найдорожчий сорт меду в світі. Він видобувається в печері в долині Сарікаір у міста Артвін на глибині 1800 метрів.

 

За словами місцевого бджоляра Гюная Гюндуз , ельфійський мед коштує так дорого , бо виробляється природним шляхом. Багата мінералами печера підвищує якість меду , що відбивається на вартості . Гюндуз , чия родина займається бджільництвом ось уже три покоління , в 2009 -му році вперше помітив, що деякі бджоли відлітають у печеру - саме тоді він зрозумів , що в печері може бути мед .

 

За допомогою професійних альпіністів бджоляр спустився в печеру і знайшов там 18 кг меду в сотах , який пізніше протестував у французькій лабораторії. Тести показали, що меду сім років , і це по справжньому якісний , багатий різними мінералами продукт.

 

Перший кілограм ельфійського меду був проданий в 2009 -му році на французькій біржі за € 45 000 , через рік фармацевти з Китаю купили ще кілограм за € 28 000 , а зараз ціна меду впала до € 5000 за кілограм. Продається він в пляшках по 170 і 250 грамів. Незважаючи на невеликі порції , клієнти Гюндуз не можуть не відзначити , що ельфійський мед стоїть, як маленький автомобіль .

 

Гюндуз стверджує , що цей мед можна використовувати , як ліки або добавку до їжі: він виробляється природним чином і без вуликів  район багатий ендемічними лікарськими рослинами, і всі ці фактори впливають на ціну. В цілому, турецька мед вважається кращим у світі, але Гюндуз зазначає , що підробки і штучний мед гублять ринок. Ціна справжнього меду не може бути нижче € 15 за кілограм.

 

 

 

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий