Зірок у Всесвіті більше, ніж піщинок на пляжах Землі, а атомів в одній піщинці, більше ніж зірок

 Космос

Вперше це припущення висунув Карл Саган, але чи дійсно це так, достеменно невідомо. Щоб відповісти на це питання слід звернутися до математики .

 

Ми знаємо, що зірок у нашій галактиці Чумацький Шлях - від 100 до 400 млрд, а у Всесвіті понад 100 млрд галактик - цілком можливо, що їх близько 500 млрд. Якщо помножити зірки на галактики, то вийде мінімум десять секстильйонів зірок - спочатку 1, а потім 22 нуля. Максимальне число зірок , таким чином, 200 секстильйонів .

Діаметр однієї піщинки становить приблизно пів міліметра. Якщо поставити їх в ряд, то в сантиметрі вміститься 20 піщинок, отже, в 1 см ³ поміститься 8000 піщинок.

 

Якщо взяти десять секстильйонів піщинок і зібрати їх в кулю , то діаметр кулі складе 10,6 км , а куля з 200 секстильйонів піщинок буде близько 72 -х км в діаметрі.  Якби Земля мала такий діаметр, то все було б простіше.

 

Доктор Джейсон Маршал підрахував, що обсяг піску на пляжах Землі - близько 700000000000000 м3, а число піщинок - близько п'яти секстильйонів . Маршал зазначає , що його розрахунок - приблизний, і піщинок може бути в два рази менше , «всього» 2,5 секстильйонів. Проте, на всіх пляжах світу десяти секстильйонів піщинок не набереться. Таким чином, зірок у Всесвіті дійсно більше, ніж піщинок, приблизно в 50 разів.

 

Але давайте замість піщинок поговоримо про атоми. Як ви думаєте , який обсяг займуть десять секстильйонів атомів? Здається, досить багато. Але якщо дійсно зібрати таку кількість атомів в щільну кулю, то діаметр цієї кулі буде приблизно в чотири рази менше пилового кліща. Це означає, що атомів в одній піщинці набагато більше, ніж зірок у Всесвіті.

 

 

 

 

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий