Росія територіально більше, ніж Плутон

 Плутон

Технічно Плутон більше не вважається планетою, але незважаючи на це, він все ж залишається небесним тілом чималого розміру. І якби вам вдалося побудувати космічний корабель для польоту до околиць Сонячної системи, якимось чином пережити подорож і оголосити Плутон своєю власністю, ви б все одно володіли куди меншою площею, ніж Росія.

 

Давайте порахуємо. Площа поверхні Плутона складає в 16650000 км ², що еквівалентно 0,33 площі Землі. Площа Росії - 17098242 км ² - це набагато більше, ніж маленька планета на краю Сонячної системи. Нагадаємо, що Росія - найбільша країна в світі.

 

Але Плутон більше не вважається планетою, оскільки не відповідає одній з трьох умов, встановлених для планет Міжнародним астрономічним союзом в 2006 -му році. Перші дві умови дотримані: Плутон обертається навколо Сонця і досить масивний, щоб мати форму сфери завдяки власній гравітації .

 

Остання умова, якій Плутон не відповідає - орбіта планети не повинна перетинатися з орбітами інших планет і повинна залишатися стабільною:  Плутон  іноді виявляється ближче до Сонця, ніж Нептун, так що планетою вважатися не може.

 

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий