На дні океану знаходиться понад 3 000 000 затонулих кораблів

 

За оцінками Організації Об'єднаних Націй, на дні океану знаходиться понад три мільйони затонулих кораблів. Морські археологи використовують ці кораблі в якості музеїв - досліджуючи їх, можна багато чого довідатися про мореплавання, розвідку, військові технології та культуру минулого. Причини, з яких кораблі затонули, і те який вантаж знаходиться на борту, допомагає зробити висновки про те  як жили люди.

 

Незважаючи на цінність подібних відомостей, пасажири і екіпаж цих кораблів віддали б всі скарби , щоб в безпеці доплисти до місця призначення, в цьому сумніватися не доводиться. Найпоширенішими причинами аварій корабля є недоліки конструкції, навігаційні помилки, погана погода, пожежа, неправильне розташування вантажу на борту, та звичайно війна.

 

Залежно від того , який вантаж знаходиться на борту, затонулі кораблі діляться на дві категорії: wreccum maris ( уламки прибило до берега ) і adventurae maris ( уламки залишилися на дні моря). Історично цінні уламки часто захищені від розграбування допомогою законів про охорону культурної спадщини, так як морські археологи навряд чи зможуть щось дізнатися, якщо по кораблях будуть розгулювати юрби жадібних мародерів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий