Чому людина не в змозі точно намалювати предмет з пам’яті, хоча знає те, як він виглядає

 

Більшість людей за своє життя прочитали хоча б кілька коміксів чи бачили кілька мультиків. Зараз подумайте про який-небудь персонаж , якого бачили досить часто - наприклад , про Міккі Мауса або Гомер Сімпсона . А тепер візьміть у руки олівець і папір і спробуйте його намалювати. Тільки добре постарайтеся, не абияк, витратьте хоча б дві хвилини. І обов'язково малюйте по пам'яті.

 Чому людина не в змозі точно намалювати предмет з пам’яті

Якщо ви не художник, то вийшло швидше за все , не дуже добре. Можливо, голова Міккі Мауса вийшла нормально, але ви так і не змогли згадати, як намалювати ніс.  У випадку з Гомером Сімпсоном у вас могли вийти голова і очі, але от як рот переходить в шию, правильно намалювати не вдалося.

 

Проблема не в нашому невмінні малювати: відкрийте картинку з Міккі Маусом в Інтернеті і спробуйте змалювати його звідти. Різниця хоч і буде помітна, але малюнок все одно буде хоча б стерпним. Але коли ми малюємо по пам’яті, вона нас підводить: ми не можемо думати про те, як лінії поєднуються один з одним.

 

Згадайте слова Шерлока Холмса : «Ви бачите, але не спостерігаєте ». А що, все вірно: більшість з нас ніколи не підраховували сходинки на сходах і не помітять, якщо їх число раптом зміниться. З малюванням те ж саме - коли ми дивимося на певного персонажа, ми просто сприймаємо  як він виглядає, не більше того.

 

Коли ми покладаємося на пам'ять, для виконання завдання нам потрібні спогади, які відносяться саме до цієї конкретної задачі. Пасивно згадувати як щось виглядає, і активно згадувати для того щоб намалювати предмет - це два різних процеси .

 

Найцікавіше в тому, що нам зовсім не потрібно вчитися малювати, щоб зробити більш-менш схожий на оригінал малюнок - все, що потрібно, це уявити, як ми малюємо предмет, коли ми на нього дивимося. Зрозуміло, щоб стати віртуозом, потрібна практика, але хоча б прийнятно малювати у вас вийде - якщо будете спостерігати, а не просто дивитися.

 

Чому людина не в змозі точно намалювати предмет з пам’яті

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий