Розумні діти набагато частіше стають алкоголіками

 

Розумні діти набагато частіше стають алкоголіками

Вчені з Шотландії за підсумками тривалого дослідження виявили таку закономірність - діти, які мали в дитинстві високий рівень IQ, в дорослому житті більше вживають алкоголю, ніж діти з низьким рівнем IQ.

 

В ході експерименту, що тривав кілька років, учені з університету Глазго визначили і зафіксували розумові здібності близько 8 тисяч хлопчиків і дівчаток у віці 10 років. Потім, коли дітлахи виросли, вчені визначили, наскільки багато алкоголю вживають відмінники.

 

Ті дорослі, які в дитинстві набирали найбільшу кількість балів, мали серйозні проблеми з алкоголізмом, особливо жінки. У них схильність до алкоголізму була виражена набагато яскравіше. Наприклад, якщо показник IQ збільшувався на 15 одиниць, то ризик збільшення споживання алкоголю у чоловіків і жінок зростає в 1,17 і 1,38 рази відповідно.

 

Дослідження взаємозв'язку інтелектуальних здібностей і ступеня потягу до алкоголю будуть тривати, оскільки до цих пір не з'ясована причина цього явища.

 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) в цьому році Україна стала першою з усіх країн Європи за кількістю підлітків у віці від 11 до 15 років, що вживають алкоголь, причому число такої молоді постійно зростає,

 

 

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий