Бактерії ротової порожнини очищають зуби від нальоту

Бактерії ротової порожнини очищають зуби від нальоту

Streptococcus salivarius, що мешкає у нас у роті, виробляє два ферменти, які пригнічують ріст патогенних мікроорганізмів, утворення зубного каменю і розвиток карієсу.

 

Японські дослідники з Національного інституту інфекційних хвороб в Токіо показали, що мешкає у роті стрептокок Streptococcus salivarius працює подібно зубній пасті, захищаючи зуби від зубного каменю, пише Компьюлента.

 

Виявилося, що два ферменти цієї бактерії пригнічують утворення зубного нальоту - а значить, в перспективі, і карієсу. За словами дослідників, один з ферментів, FruA, може згодитися навіть для комерційного використання. До слова, вже давно у вигляді продажного препарату існує аналогічний фермент, що виробляється грибом Aspergillus niger і також избавляющий зуби від нальоту. Незважаючи на те що грибний і бактеріальний ферменти відрізняються по амінокислотної послідовності, по ефективний другий нічим не поступається першому.

 

Бактерії ротової порожнини очищають зуби від нальоту

 

За зубний камінь «відповідає» інший стрептокок - Streptococcus mutans. Ферменти Streptococcus salivarius регулюють активність патогенних бактерій, пригнічуючи утворення мікробної біоплівки на зубній емалі. Причому ефективність роботи FruA підвищується в присутності сахарози, і чим більше цукру у роті, тим краще діє цей фермент. Словом, люди, які можуть їсти солодке без всякої шкоди для зубів, можливо, розташовують багатою дружньої мікрофлорою в ротовій порожнині.

 

«Рятівний» фермент FruA синтезується не тільки Streptococcus salivarius, але й іншими «ротовими» стрептококами. На думку вчених, подальші дослідження ротової мікрофлори обов'язково піднесуть інші приємні сюрпризи та «виведуть у люди» нові бактерії, які допомагають стримувати розвиток хвороб порожнини рота і зберігати її здоровою.

 

Нагадаємо, дослідники стверджують, що шкодять зубам бактерії передаються від людини до людини, подібно вірусу грипу.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий