Існує не чотири, а шість груп людської крові

Існує не чотири, а шість груп людської крові

Університет Вермонта виступив із сенсаційною заявою. Вчені виявили, що в природі не 4 групи крові, як прийнято вважати, насправді їх шість. Дослідники з університету виявили ще дві групи, що одержали назви Джуніор і Лангерайс.

 

Як розповів керівник групи, що проводила дослідження, Брайан Балліф, проблема з несумісністю крові у носіїв цих груп крові зустрічається рідко. Однак, тим не менше, існують і групи ризику, що володіють характерним етнічним компонентом.

 Існує не чотири, а шість груп людської крові

З цього випливає виникнення труднощів при переливанні крові, а також під час резус-конфлікту при вагітності, що пов'язано з несумісністю матері та плоду.

 

Група крові Джуніор з негативним резусом - приблизно у 50 тисяч японців.

 

Варто відзначити, що відкрили нові групи крові завдяки методу мас-спектометріі. З його допомогою на поверхні еритроцитів виявили протеїни ABCB6 і ABCG2. Дані транспортні білки, які беруть участь в перенесенні і виведенні речовин із клітини, можуть визначати групу крові за видами Лангерайс і Джуніор. До цього часу наука знала лише 30 білків, що відповідають за групу крові. Тепер же до списку додалися ще два.

 

Нові білки зв'язані, крім цього, ще й зі стійкістю організму до впливу протипухлинних препаратів. На думку вчених, це відкриття дозволить удосконалювати технології лікування ракових пухлин. Причому експерти виявили антигени для даних груп крові ще 10 років тому. І лише тепер їм вдалося зрозуміти їх генетичне підставу. Балліф вважає, що це не кінець, і в природі є ще 10-15 груп крові, які науці поки невідомі.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий