Чому ми не пам'ятаємо як народилися?

Чому ми не пам'ятаємо як народилися?

Кожен з нас береже в пам'яті багато подій дитинства, однак навіть при великому бажанні ми не можемо запам'ятати все. Ніхто з дорослих людей не може пригадати момент свого народження і перші роки життя. Наші спогади обриваються приблизно з 3-7 років. Таке явище психологи назвали амнезією дитинства.

 

Термін «дитяча амнезія» ввів Зигмунд Фрейд у 1899 році. На думку Фрейда, дорослі не здатні запам'ятовувати події перших 3-5 років свого життя, так як протягом перших років життя дитина випробовує агресивні і часто сексуальні спонукання щодо своїх батьків. Але це ідея носила однобічний характер і не прижилася.

 Чому ми не пам'ятаємо як народилися?

Можливо, основною причиною амнезії дитинства є відмінності в кодуванні отриманої інформації у дітей і дорослих. І якщо доросла людина здатна зберігати в пам'яті багато даних, то у дитини вони періодично пропадають.

 

Процесом формування спогадів займається мережу нервових клітин, яка створюється в 6-18 місяців. На цьому етапі з'являється короткострокова і довгострокова пам'ять. Але якщо наша пам'ять вже досягла потрібного рівня, чому ми забуваємо наше дитинство? Виявляється, це відбувається через відсутність можливості пов'язати події зі словами, так як ми ще не вміємо говорити, і не знаємо слів, якими можна описати яку-небудь подію

 

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий