Чому ми втомлюємося, сидячи вдома?

Чому ми втомлюємося, сидячи вдома?

Часто ми помічаємо, що, навіть перебуваючи цілий день дома і нічого, по суті, не роблячи, на нас накочує втома, хочеться просто лягти на диван перед телевізором і абсолютно нічого не робити.

 

Згідно найпростішим законам фізики, енергія не з'являється з нізвідки і не йде в нікуди. Іншими словами, тільки рух може надати вам сил і наповнити енергією. Здавалося б, цілий день ви працювали в офісі за комп'ютером, і найскладнішою фізичним навантаженням було зробити собі чай або каву. Однак, насправді, саме бездіяльність змушує вас почувати себе втомленими.

 

Коли ж ви, нарешті, прийшли додому, першим ділом хочеться змінити комп'ютерну мишку на пульт і сісти перед екраном того ж телевізора, що заміняє обожнюваний вами монітор комп'ютера. Можливо, слід замислитися над причинами такої втоми?

 

Адже, будь ваша втома викликана фізичними навантаженнями, тоді все ясно - організм порядком вимотався і йому потрібно відпочити. Але якщо цілий день ви сиділи в зручному кріслі за комп'ютером, а в кінці дня відчуваєте себе так,

 

ніби розвантажували вагони на вокзалі, значить, втома підпадає під категорію психологічної, і з цим можна і потрібно боротися.

 

Джерела енергії у людини можуть бути різними. До прикладу, коли з ранку в метро ви за лічені частки секунд долаєте відстань від турнікетів до закритих дверей вагона, на вас працює анаеробна енергія. Вироблення цієї енергії заснована на глюкозі, глікогені і жирних кислотах.

 

Основним паливом для організму людини є аденозин трифосфат (АТФ), діючий на вуглеводах (зокрема, на глюкозі). Але при нестачі енергії організм переходить в режим використання анаеробної енергії, так як глюкоза дозволяє виділити тільки 4 калорії на грам, а жири - 9 калорій, тобто організм, використовую анаеробну енергію, спалює більше жирів і на додаток отримує більше енергії.

 

Брак енергії в основному викликана нераціональними фізичними навантаженнями, нездоровим харчуванням, а також неправильним способом життя. Позитивних результатів у боротьбі з втомою можна добитися навіть при внесенні самих незначних змін у своє життя.

 Чому ми втомлюємося, сидячи вдома?

Наприклад, брак рідини призводить до дегідратації організму, результатом якої є втрата енергії та втрата орієнтації. Середня щоденна норма споживання рідини становить 2 літри, тому намагайтеся дотримуватися цієї норми.

 

Не слід відмовлятися від їжі або робити значні перерви в харчуванні, так як їжа насичує ваш організм енергією, а відмова від їжі викликає стан сонливості й пригніченості. Нормальний режим харчування повинен складатися з 5 невеликих прийомів їжі (близько 200-400 калорій кожен).

 

Не забувайте про те, що організм повністю відновлюється як мінімум після 8 годин нічного сну.

 

Намагайтеся не забувати про користь фізичних вправ. У випадку якщо ви не можете відвідувати спортзали чи басейни, постарайтеся виділити час хоча б на 15-20 хвилин для ранкової зарядки.

 

Пам'ятайте, що важливо завжди залишатися у хорошому настрої. Постарайтеся пригадати дитячі роки і зателефонуйте одному, щоб поговорити ні про що, розіграйте того ж друга, якщо не вдалося поговорити ні про що, запропонуйте коханому / коханій покувиркаться на підлозі - просто так, тому що у вас гарний настрій. Перш за все, потрібно навчитися робити щось спонтанне, змінювати речі і звички, які вам, як виявилося, припадають зовсім не до смаку.

 

Пам'ятайте, що зловживання алкогольними напоями веде до відчуття втоми і спробуйте уникати їх зловживань. Те ж саме відноситься до солодкого - замість шоколадки цілком можна з'їсти йогурт або яблуко.

 

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий