Як подолати спокусу з'їсти «Вкусняшку»?

Як подолати спокусу з'їсти «Вкусняшку»?

Чи може проста зміна формулювання свого бажання допомогти втриматися від спокуси? Автори недавнього дослідження, яке було опубліковано в журналі Journal of Consumer Research, стверджують, що потрібно просто замінити словосполучення "Мені не можна" на "Я не їм".

 

"Якщо ви не можете відмовитися від улюблених ласощів, просто висловите своє бажання іншими словами, і вам буде легше подолати спокусу" - говорять автори дослідження Ванесса М. Патрік (Vanessa M.Patrick) з Університету Х'юстона (University of Houston) і Генрик Хагтдведт ( Henrik Hagtvedt) з Бостонського коледжу (Boston College).

 

 Як подолати спокусу з'їсти «Вкусняшку»?

 

Вчені провели чотири експерименти для того, щоб зрозуміти, який вплив робить на людину формулювання "Я не їм" заміст "Мені не можна".

 

"Секрет у тому, що формулювання" мені не можна "вселяє нам думки про те, що ми позбавляємося чогось приємного, відмовляючись від деяких речей" - пишуть автори. - Наприклад, коли ми бачимо спокусливий шматочок гарбузового пирога і говоримо "Мені не можна їсти гарбузовий пиріг", ми відразу відчуваємо себе обділеними. Однак, якщо ми скажемо "Я не їм гарбузовий пиріг", ми відчуваємо, що рішення прийнято нами, і нам буде легше відмовитися від жаданого шматочка. "

 

Для проведення одного з експериментів вчені зібрали групу добровольців з 30 жінок. Жінок поділили на три групи. Учасниці першої групи повинні були протягом 10 днів відмовлятися від улюблених ласощів за допомогою слів "Я не їм ...". Друга група повинна була говорити "Мені не можна ...". Третя група повинна була просто говорити "ні". Експеримент тривав протягом 10 днів. Кожен день учасницям експерименту приходило e-mail нагадування про те, що вони повинні відмовлятися при допомозі певних слів. Учасниці експерименту, в свою чергу, повинні були звітувати про свої успіхи: розповідати, від яких спокус їм вдалося чи не вдалося відмовитися протягом дня.

 

 

 

З'ясувалося, що формулювання "Я не їм ..." давала учасницям експерименту почуття впевненості в собі і контролю над ситуацією. Завдяки цьому формулюванні їм частіше вдавалося відмовлятися від спокуси.

 

"Цей спосіб відмовитися від спокуси простий і легко застосовний. А головне ... він працює!" 

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий