Кава і чай приносять користь, але здоровий спосіб життя важливіше

Кава і чай приносять користь - здоровий спосіб життя важливе

 

Вживаючи кілька чашок чаю та кави в день, можна запобігти розвитку серцевих захворювань, свідчить дослідження, проведене голландськими вченими.

Експерти засновують свої висновки на даних, отриманих від 40 тис. чоловік, їх спостереження продовжувалися протягом 13 років.

Якщо вірити результатам дослідження, люди, що п'ють більше шести чашок чаю в день, скорочують ризик хвороби серця на третину. Аналогічні результати принесуть від двох до чотирьох чашок кави: ризик хвороби скорочується на 20%.

Вчені при цьому підкреслюють, що у разі вживання значно більшої кількості кави терапевтичний ефект зникає. Але додають, що великі дози напою ніскільки не збільшують ризик передчасної смерті від будь-яких хвороб, у тому числі від раку й інсульту. Експерти кажуть, що найкорисніші сполуки, що містяться в чаї, - це антиоксиданти-поліфеноли. За деякими даними, додавання молока в чай зводить нанівець їх позитивний ефект, проте частина вчених ці відомості не підтверджує. Так чи інакше, в Голландії прийнято пити каву з невеликою кількістю молока, а чай - зовсім без нього. Найкращий китайський чай придбати можна на http://chadao.com.ua/

 

Кава і чай приносять користь, але здоровий спосіб життя важливіше

Здоровий спосіб життя

Встановлено, що кава містить сполуки, здатні як понизити, так і збільшити ризик здоров'ю: з одного боку, кава може підвищувати рівень холестерину, з іншого - допомагає ліквідовувати запальні процеси, пов'язані з серцевими захворюваннями.

"Результати дослідження обрадують любителів чаю та кави, - говорить один з авторів роботи, професор Івонна ван дер Шоув. - По всій видимості, ці напої корисні для серця і не підвищують ризик смерті від інших хвороб".

Представники британської благодійної організації   вітали результати роботи голландських вчених.

"Це дослідження - ще один аргумент на користь того, що чай і кава в помірних дозах не приносять шкоди більшості людей, і навіть можуть знизити ризик розвитку серцевих захворювань і смерті від них", - говорить Елен Мейсон  

"Проте варто пам'ятати, що найважливіше для підтримки гарної роботи серця - це здоровий спосіб життя, - продовжує експерт. - Скажімо, сигарета, супроводжуюча чашку кави, зводить нанівець всю користь. А якщо постійно пити чай, годинами сидячи перед телевізором без усякої фізичного навантаження, - навряд чи це принесе якусь користь вашому серцю ".

 

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий