7 здорових звичок, які шкодять

7 здорових звичок, які шкодять

Британські експерти в області здоров'я і гігієни зібрали разом сім «смертних гріхів» сучасної людини, скоєних ним через незнання. Тепер не кажіть, що вас не попереджали.

 

1. Душ щодня

 

7 здорових звичок, які шкодять

 

Регулярне використання гарячої води разом з милом і гелем для душу позбавляє шкіру природних олій, призводить до сухості, лущення і навіть інфекціям. Більшості людей немає потреби митися щодня, але якщо перспектива пропускати душ вас лякає, то користуйтеся хоча б більш прохолодною водою.

 

«Лікар-дерматолог лондонської клініки   вже багато років веде боротьбу з ... Мойдодиром! Доктор упевнений, що більшість з нас занадто багато миється. І ця, здавалося б правильна звичка до чистоти, навпаки, погіршує захист нашого організму від інфекцій і псує шкіру. «Дуже гаряча вода в поєднанні з жорстким милом може позбавити шкіру жирів, що призводить до сухості, утворення тріщин і навіть проникненню інфекції. Більшій частині з нас не обов'язково ретельно митися щодня, у всякому разі використовуючи хімічні засоби гігієни », - розповів учений Daily Mail.»

 

 

2. Вісім годин сну на день

 

 

Серед здорових звичок часто називається повноцінний сон. Але насправді 8:00 глибокого сну на добу можуть призвести до утворення постійного відчуття втоми. Спати треба не більше семи годин на день, при цьому безпосередньо вночі не більше шести. А залишок краще добирати короткими пересипаючи протягом дня.

 

«Професор Університету Лафборо, співробітник британського Центру дослідження сну Джим Хорн вважає, що для нормального життя зовсім не обов'язковий восьмигодинний сон. І, більш того, у багатьох людей щоденне «примус» себе до сну викликає відчуття хронічної втоми. Доктор Хорн взагалі вважає, що треба спати, коли хочеться, і скільки хочеться, і необов'язково вночі.

 

«Короткий - від 4 до 15 хвилин - денний сон по ефективності зіставимо з гаком годиною нічного сну», - заявляє учений. Хорн стверджує, що сотні років тому поширеною практикою було розділення щоденного сну на кілька сегментів і це більш фізіологічно для людини.

 

«Сучасне ж уявлення, згідно з яким прокидатися серед ночі погано, може чинити деструктивний вплив на якість сну. Наприклад, ми прокидаємося о третій ночі і лежимо, нервуємо, що не виходить заснути. А навіщо себе мучити? Краще просто встати і зайняти свій розум чим-небудь відволікаючим, але разом з тим розслаблюючим, - повирішувати кросворд або почитати книжку. А там, дивись, тіло і підкаже, що ми знову готові до сну ", - вважає дослідник.»

 

3. Полоскання зубів

 

 

Вода негайно змиває захисний шар фтору, який утворився на зубах після використання зубної пасти. Принаймні, протягом півгодини можна брати в рот ніяких рідин після чищення, якщо тільки це не ополіскувач або зубний еліксир з вмістом активного фтору.

 

І не треба чистити зуби відразу після їжі, почекайте хоча б півгодинки!

 

4. Сидіння на унітазі

 

 

Виявляється та сама «поза орла», яка раніше практикувалася в радянських туалетах, де замість унітазів були дірки в підлозі, куди корисніше для здоров'я, ніж стульчаки. Це більш природна поза, яка особливо корисна для людей, що зазнають проблеми з кишечником. Сідайте навпочіпки!

 

«Така мила серцям (і не тільки) багатьох людей звичка, як посидіти з журнальчиків в ватерклозет, відмовившись від суєти, шкідлива. І тут вже вчені стукають в двері, мовляв, не засиджуйся! Ізраїльські лікарі-проктолгі опублікували в журналі Digestive Diseases and Sciences дослідження про шкоду сидіння на унітазі.

 

«Більш природно відправляти природні потреби на корточках, оскільки в такому положенні потрібна менша напруга. Так знижується ризик заробити геморой або дивертикулез », - стверджують вчені.»

 

5. Домашнє прибирання

 

 

Вчені визначили на основі дослідження 100 чоловіків і жінок, що ті, хто брав на себе найбільший тягар по прибиранню будинку, страждали від підвищеного кров'яного тиску. Ця ж зв'язок спостерігалася і з готуванням, а також шопінгом. Крім того, використання сучасної побутової хімії для чищення будинку збільшує ризик утворення астми.

 

«Прибирання будинку, виявляється, призводить до підвищення тиску. І зовсім не через повзання з пилососом під диван, а ... від нервів. Найстрашніше ж важке - впоратися із занепокоєнням, як же з усе цим впоратися і чому всі такі свині! Уф ... Згідно дослідженню, опублікованому в журналі Psychosomatic Medicine, американські лікарі, обстеживши 100 працюючих чоловіків і жінок, дійшли висновку: у тих, хто брав на себе обов'язки по прибиранню будинку, на протязі року було більше високий тиск, ніж у тих, хто довіряв господарство подружжю. »

 

6. Неправильне дихання

 

 

Попросіть будь зробити глибокий подих, і він відразу ж виставить груди вперед. Це неправильно, так як ще будучи немовлятами ми дихали не грудьми, а животом.

Грудне дихання обмежує приплив кисню в нижню частину легенів. На щастя, шляхом старанних тренувань корисний навик можна повернути.

 

7. Відпочинок після обіду або вечері

 

 

Не слід лягати на диван відразу після ситного обіду. У цьому випадку тіло не буде спалювати отримані калорії, а стане відкладати їх про запас у вигляді підшкірного жиру.

«Після ситного обіду покладається поспати! Виявляється, і цього робити не варто. «Якщо розслаблятися на дивані після їжі, більше ймовірності, що з'їдене незабаром виявиться на вашій талії у вигляді нових жирових відкладень», - попереджає дієтолог з Кембриджу Клер Макевіллі. І додає, що найкалорійнішим прийомом їжі повинен бути сніданок. А обід більш легким. Що ж до вечері, то зовсім необов'язково змушувати себе не їсти після шостої. Експерт вважає, що навіть якщо повечеряти в 8 або 9 вечора, інтенсивна 20-хвилинна прогулянка позбавить від ризику набрати вагу. »

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий