Людина походить від морського хробака

Людина походить від морського хробака

Вчені з Великобританії і Канади поспішають зруйнувати кругозір тих, хто вважає, що людина походить від мавпи. Біологи довели, що нашим «більш старшим» предком був двухміліметровий морський хробак, що мешкав на планеті понад 500 мільйонів років тому.

Найдавнішого предка людини звуть Pikaia gracilens або просто пікайа. Результати останніх досліджень вчених з Кембриджського університету ставлять крапку в багаторічних суперечках біологів і палеонтологів про те, до якого класу живих істот віднести пікайу: безхребетним або хордових. Вперше скам'янілості стародавнього тварини, схожої на черв'яка, були виявлені американським вченим Чарльзом Уолкоттом в 1911 році на території Британської Колумбії (Канада).

 

У пікайі не було зубів і очей, незважаючи на наявність голови, а також крихітних зябер і двох маленьких щупалець, які, як вважають палеонтологи, морська тварина використовувало для видобутку поживних речовин. Вивчивши останки стародавнього істоти, вчені спочатку віднесли його до Поліхети. Лише в середині 1970-х років група кембриджських біологів висунула припущення, що P. gracilens може ставитися до хордових. Тобто хребетним. Не минуло й півстоліття, як ці припущення вдалося підтвердити.

 

Людина походить від морського хробака

 

Для цього дослідники вивчили найдрібніші деталі будови пікайі за допомогою новітніх електронних мікроскопів. У тварини вдалося виявити маленький хрящик або хорду, що виконувала роль хребта, і навіть залишки кровоносної системи. Біологи впевнені, що пікайа є найдавнішим хордових організмом на Землі, а значить, від крихітного морського створення відбулися всі хребетні істоти на планеті, у тому числі птиці, риби, амфібії, ссавці ... і людина.

 

Поки незрозуміло, чому в ході еволюції у пікайі почав розвиватися хребет. Палеонтологи припускають, що хорда знадобилася суті потім, щоб швидше рятуватися від більших хижаків

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий