Відбитки пальців дітей зникають швидше, ніж у дорослих

Відбитки пальців дітей зникають швидше, ніж у дорослих

Не багатьом відомий той факт, що відбитки дитячих пальців зникають швидше, ніж відбитки пальців дорослих людей. Відповісти на запитання, з чим пов'язана довговічність відбитків взялися в Центрі синхротронного джерела оптичного випромінювання Брукхейвенської національної лабораторії.

Відправною точкою досліджень стала теорія про те, що визначальним фактором, що впливає на збереження відбитків пальців, є кількість і тип шкірної мастила.

 

Відбитки пальців дітей зникають швидше, ніж у дорослих

 

Щоб перевірити справедливість своїх припущень дослідники провели експеримент, в якому взяли участь шість пар 35-45-літніх батьків і їх синів (7-10 років). Вчені два рази на тиждень протягом місяця брали відбитки пальців піддослідних і спостерігали за їх зміною за допомогою неінвазивної інфрачервоної Фур'є-мікроспектроскопіі. Даний метод дозволяє визначити склад частинок шкіри, зокрема шкірного жиру, і їх розподіл у відбитках. Як правило, в кримінологічних дослідженнях застосовуються ціаноакріловий дим, магнітні тирсу і йод, які не дають такої можливості.

 

З'ясувалося, що в шкірному жирі дорослих людей переважають стабільні ліпіди, такі як сквален і воскові ефіри. У теж час дитяче шкірне сало має більш високу концентрацію нестабільних ліпідів - холестерину і вільних жирних кислот, які випаровуються з поверхні швидше, ніж їх більш стабільні «колеги».

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий