Чому свербить комариний укус?

Чому свербить комариний укус?

Якщо ви ще не в курсі, знайте - кусаються не всі комарі, а тільки їх самки. Самці ж спокійно проживають своє життя, вживаючи нектар із квіток. В принципі, «комаріхі» теж можуть харчуватися нектаром, проте без крові вони просто не зможуть відкласти яйця.

 

Як же вони шукають свою жертву? Тут цих двокрилих виручає уміння знаходити живу істоту завдяки рухам, теплу або запаху останнього. Після посадки на шкіру людини або тварини комар акуратно вводить свій порожнистий хоботок в неї, намацуючи крихітні капіляри, де тече кров. Процес насичення триває секунд 30, іноді хвилину.

 

Як правило, найперший укус не відчувається. Можливо, ви навіть не дізнаєтесь, що вами «пообідали». Однак якщо вас кусали далеко не раз, організм стає чутливим до білків, що містяться в комариних слині. Через це на місці «уколу» з'являється невеликий набряк, який стане свербіти. Втім, з часом організм може звикнути до білків і ці комахи вже не будуть вас так сильно турбувати.

 

Забавно, що люди не є улюбленим комариний ласощами. Інша справа щури або буйволи. Чим же ми так не догодили їм? Справа в тому, що наша кров містить невелику кількість амінокислоти ізолейцин, завдяки якій відбувається формування яєць. Втім, це вже проблеми комарів ...

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий