Чому деякі люди плутають право і ліво?

Чому деякі люди плутають право і ліво?

У якийсь момент часу напевно кожен з нас плутав праву сторону з лівої, хоча ми прекрасно знаємо, де що знаходиться. Причому деякі люди роблять це практично постійно.

 

У 1978 році, дослідники опитали 364 студентів університету, у яких не спостерігалося жодних неврологічних проблем. Виявилося, що плутанина з «ліво-право» була поширеним явищем, особливо у жінок. Так чому це відбувається?

 

Існує певний зв'язок між ступенем латералізації, тобто спеціалізації функцій мозку, такий як праворукості і ліворукість, і виникненням плутанини.

 

Наприклад, плутанина "ліво-право» може бути пов'язана з просторовим мисленням. Це може пояснити, чому явище більше поширене у жінок, так як вони, як правило, гірше виконують тести на просторове мислення, такі як, наприклад, подумки прокрутити зображення, щоб дізнатися чи співпадає воно або є дзеркальним відображенням.

 

Також існує теорія, що асиметрія одного з півкуль мозку також відіграє роль. У 2009 році британські вчені з'ясували, що ті, у кого слух був зміщений більше в бік одного вуха - ознака асиметрії, частіше плутали ліво і право. Але все ж, певної відповіді, що грає велику роль в цій плутанині, поки немає.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий