10 фобій, пов'язаних з природою

10 фобій, пов'язаних з природою

Чи любите ви природу? Безсумнівно, скажете ви, але тільки поки не опинилися на краю прірви і не зіткнулися віч-на-віч з ведмедем грізлі. Дійсно, не всі отримують радість від спілкування з деревами, походів по горах або зустрічі з горилами в їх природному середовищі існування. Для деяких людей одна лише думка про це може увергнути їх у стан паніки.

 

І хоча наступні фобії, пов'язані з навколишнім середовищем, багатьом людям можуть здатися кумедними, для тих, хто від них страждає, вони перетворюються в простій кошмар.

 

Якщо ви страждаєте від однієї або декількох з цих фобій, ви можете вдатися до психотерапії та технікам релаксації, які допоможуть вам знову стати ближче до природи.

 

1. Лімнофобія - страх перед водоймами

 

Коли ми уявляємо собі озеро, то відразу виникає образ того, як ми там плаваємо, катаємося на човні або влаштовуємо пікнік. Але не для деяких нещасних, тих, у яких думка про те щоб просто засунути палець у воду або сидіти поблизу озера, здатна викликати сильну тремтіння.

 

Лімнофобія - це не обов'язково боязнь поверхні води, а скоріше всепоглинаюча боязнь того, що таїться в глибині. Цей термін використовують для того, щоб описати страх темних водойм, таких як болота і ставки.

 

2. Гілофобія: боязнь лісу

 

У казках і фільмах ліс часто представляють таємничим лякаючим місцем. Як тільки ми виростемо з дитячого віку, більшість з нас перестають тремтіти при думці про те, що ми можемо загубитися в лісі або станемо жертвою лиходія.

 

Але все ще чимало й тих, для яких навіть коротка прогулянка в ліс перетворюється на справжнє випробування на міцність. Така людина може постійно уявляти собі диких тварин або серійних вбивць, що ховаються за кожним деревом. Патологічна боязнь лісу, яка особливо сильно проявляється по ночах, називається ніктогілофобія.

 

3. Агрізоофобія - боязнь диких тварин

 

Ніхто не сперечається з тим, що думка про те, що нас переслідує тигр або порве на шмаття ведмідь-грізлі, може викликати страх. І справді, страх диких тварин потрібен нам для виживання. Однак, агрізоофобія заходить далеко за межі здорової кордону між вами і дикими звірами.

 

Багато страждають від цієї фобії не ходять в зоопарки, не заводять домашніх тварин і бояться навіть дивитися передачі, пов'язані з тваринами. У таких людей навіть вигляд маленького невинного звірка може волати жах. Так, ті, хто страждає від земміфобіі, не можуть виносити вид голих землекопів зі зморщеною шкірою, маленькими очима і великими вигнутими передніми зубами.

 

4. Геліофобія - боязнь сонячного світла

 

Геліофоби, як і вампіри, не виносять сонячного світла. Цей страх викликаний занепокоєнням, пов'язаним з раком шкіри і навіть тривогою можливого знищення планети під час гігантського сонячного вибуху.

 

Якою б не була причина, люди, яким властивий необгрунтований страх сонячних променів, часто ведуть себе трохи дивно. Вони можуть тримати вікна закритими, носити одяг, який повністю покриває тіло, і навіть в крайніх випадках відмовлятися виходити на вулицю.

 

5. Дорафобія - боязнь вовни

 

Надмірний страх перед шерстю бере свій початок з відрази до процесу здирання шкури з тварини для того, щоб забезпечити людей шубами і іншими аксесуарами. Але це не єдине, що викликає дорафобію.

 

Багато з тих, хто почуває відразу до шкурі, просто напросто не переносять на дух вид, текстуру і запах хутра, а у інших цей стан розвивається після нападу тварини.

 

У тих, хто страждає від боязні вовни, навіть погладжування собаки або вид бабусі в хутряному манто може викликати напад паніки.

 

6. Аероакрофобія - боязнь відкритих високих місць

 

Як і при страху висоти, люди з аероакрофобіей починають трястися і потіти при вигляді великих панорамних видів з гірських вершин і скель.

 

Цей надмірний страх відкритих високих місць і запаморочення, яка їх супроводжує, може настільки вивести людину з рівноваги, що він переїжджає в низинні місця, уникає польотів і навіть виду фотографій, зроблених з висоти.

 

7. Анкраофобія - боязнь вітру

 

Більшості з нас подобається відчуття, коли по шкірі пробігає легкий вітерець або коли ми чуємо ледь вловимий свист вітру, що лунає у верхівках дерев. Те ж саме можна сказати про тих, хто страждає від анкраофобіі.

 

Для них навіть легкий подув вітру ворушить неприємні спогади про потенційно руйнівною силою вітру.

 

Анкраофоби ховаються при перших натяках на пориви вітру і уникають предметів, які хоча б віддалено нагадують їм про вітер, наприклад, повітряних зміїв і хвиль океану.

 

8. Ентомофобія - страх перед комахами

 

Назвіть будь-яку повзучу тварь, і ймовірно для цього знайдеться своя фобія: страх термітів (ізоптерофобія), боязнь молі (моттефобія), боязнь ос (сфексофобія), вошей (педікулофобія) і безліч інших. Є і ті, хто боїться практично всіх комах.

 

Ентомофоби починають втрачати самовладання при вигляді і звуках будь-якого карабканье, повзання і дзижчання невідомого походження. Багато хто з них воліють не проводити час на природі і докладають чимало зусиль, щоб переконатися в тому, що в їхньому будинку не оселиться жодна комаха.

 

9. Анаблефобія - страх перед небом

 

Літо, сонце і ви лежите, спрямувавши свій погляд в блакитну височінь над головою. Швидше за все, все це не відноситься до тих, хто страждає від анаблефобіі або буквально страху дивитися вгору. Їх не захоплює і не заспокоює неосяжне простір, який простягається над головою, або таємниці, що ховаються у всесвіті.

 

Деяких людей, які страждають від цієї фобії, переповнює почуття меншовартості, тоді як у інших виникає відчуття, що небо буквально на них падає.

 

10. Атофобія - боязнь квітів

 

Уявіть собі, що когось може знудити при вигляді квітучих троянд, або у людини буде крутитися голова при прогулянці по квітучих лугах.

 

Багато хто з нас милуються цвітінням, насиченими барвами квітів і приємними запахами.

 

Але для людей з атофобіей квіти представляються у вигляді якогось страшного зла, або нагадують їм комах або тварин, які використовують пилок або пелюстки квітів, як наприклад, бджіл і їх жала.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий