Чому у людини саме 32 зуба?

Чому у людини саме 32 зуба?

У більшості істот на нашій планеті є зуби. Будь це зуби хижака, травоїдного чи всеїдної  тварини, вони завжди максимально пристосовані до тієї їжі, яку споживає їх господар і того способу життя, який він веде.

 

А от походження всіх на світі зубів - загальне. Дивно усвідомлювати, але наші зуби - це еволюціонувала риб'яча луска.

 

Сотні мільйонів років тому стародавні риби використовували для захоплення і розчленування видобутку виступаючі тверді лусочки, розташовані в районі щелеп. Пізніше ці лусочки трансформувалися в повноцінні зуби. Цим і пояснюється подібність у будові зуба і риб'ячої луски.

 

У будові зуба розрізняють три частини: корінь, шийку і коронку. Корені зубів розташовуються в спеціальних поглибленнях щелепи - альвеолах.

 

Коронка - частина зуба, покрита твердою емаллю і виступає над яснами. Шийка розділяє корінь і коронку і повинна перебувати під краєм ясен.

 

Дитина народжується зазвичай беззубим, хоча зачатки зубів формуються починаючи з першого триместру внутрішньоутробного розвитку. У віці півроку починається болісний процес прорізування зубів. А до двох років здорова дитина володіє повним набором молочних зубів у кількості 20 штук.

 

Але під молочними зубками вже готується їх зміна - постійні зуби. Повна заміна відбувається з 6 до 12 років. Крім того, у більшості людей до 25 років виростають ще по три корінних зуба по обидва боки нижньої і верхньої щелепи. Таким чином, ми стаємо володарями 32-х постійних зубів.

 

Особливість людського раціону - всеїдність. Цим обумовлений специфічний - повний - набір зубів: різці, ікла, премоляри (малі корінні зуби) і моляри (корінні зуби). Кожен із 4 типів відрізняється від інших за формою, розміром і призначенням. Так, різці призначені для відкушування їжі, ікла - для розривання, премоляри - для роздрібнення, моляри - для перемелювання.

 

Очевидно, що кількість, форма і інші особливості наших зубів обумовлені еволюційним розвитком, яке, до речі, ніколи не припиняється. А значить можна припустити, що наші далекі нащадки будуть красуватися зовсім іншим набором зубів, а можливо - їх повною відсутністю.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий