5 способів позбутися звички бути зайнятим, не роблячи нічого

5 способів позбутися звички бути зайнятим, не роблячи нічого

Цьому явищу, яке вже давно нам усім знайоме, психологи дали визначення зовсім недавно. Faffing - мистецтво виконання чого-небудь, не досягаючи нічого (від англійського розмовного дієслова faff - займатися чим-небудь неорганізовано). «Ділове нічого-не-роблення» переслідує нас в бізнесі, побуті, особистому житті. Тут можна навести скільки завгодно прикладів: довгі години за комп'ютером у пошуках потрібної інформації, які насправді є всього лише марним веб-серфінгом; багатогодинні просиджування за статтею, нескінченно перериваються переглядом новин по телевізору, електронним листуванням, перекусами і телефонними розмовами. В результаті ми отримуємо безліч незрозуміло куди витрачених годин при абсолютній відсутності результату, хоча у виправдання завжди можемо сказати: «Я ж працював!»
Усередині «працювати», не роблячи нічого - це заняття схоже на замкнуте коло, і кожен день ви знову до нього повертаєтеся, якщо не керуєтеся в роботі п'ятьма простими правилами:
Оголошувати результати - звичайно, кожен знає, для чого він береться за ту чи іншу роботу, але все ж - почастіше нагадуйте собі навіть вголос про те, яка кінцева мета. І по закінченні роботи також скажіть: «Все, я це зробив».
Ізолюйте все, що може відволікти вас - це: телебачення, радіо, електронні листи, аська, Інтернет взагалі, діти, собаки і все інше, що заважає вам закінчити роботу.
Встановлюйте реальні терміни - не варто розтягувати написання статті на цілий день, але і втискувати довготривалу роботу в 1:00 теж не варто - ви все одно не встигнете або зробите погано, і це виб'є вас з колії.
Оголосити свої терміни - це буде додатковим стимулом. Крім того, протягом всього оголошеного вами терміну вам ніхто не заважатиме. Так що якщо ви не встигнете, звинувачувати вам буде нікого.
Заохочуйте себе за всяку виконану роботу будь-яким способом - походом в кіно, новим наручним годинником або просто відпочинком за книгою.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий