Чому людина гикає?

Чому людина гикає?
Гикавка - це процес, при якому організм хоче позбавитися від навантаження з так званого блукаючого нерва.
Блукаючий нерв пов'язує багато внутрішні органи з центральною нервовою системою. Він проходить з грудної клітки в черевну, тісно прилягаючи до стравоходу. Разом з стравоходом цей нерв протискується через вузький отвір в діафрагмі - м'язово-сухожильно перегородці, що відокремлює грудну порожнину від черевної. Далі він іде до шлунку та іншим органам черевної порожнини.
Ось це саме вузьке місце в області діафрагми і є центр зародження гикавки. При квапливої ??їжі, коли через стравохід проходять досить великі шматки їжі, блукаючий нерв травмується: притискається і дратується. Таке можливо ще при переїданні, а також у незручній позі, коли нерв стискається, і навіть при переляку, коли відбувається різкий вдих. У малюків гикавка буває, коли вони мерзнуть.
Стиснення цього нерва загрожує порушенням функцій дуже багатьох органів, тому організм швидко і активно реагує на виникле незручність. Він посилає сигнал в центральну нервову систему. А вона, в свою чергу, активує діафрагмальний нерв, що відповідає за скорочення діафрагми.
Гикавка - це результат регулярної («пульсуючої») активності діафрагмального нерва, який змушує діафрагму скорочуватися потужними і різкими рухами. Звук, який при цьому виникає, - результат різкого закривання голосової щілини. Гикавка - це мимовільна реакція, так званий безумовний рефлекс, тобто ми не можемо їм свідомо керувати.
При гикавці можна допомогти своєму організму наступними діями:
1) гарненько потягнутися;
2) глибоко вдихнути і затримати дихання;
3) просто глибоко і повільно подихати;
4) випити води 12-ю маленькими ковтками; воду треба обов'язково ковтати і не дихати;
5) взяти склянку води і поставити на стіл; зімкнути руки за спиною, нагнутися вперед якомога сильніше і пити воду зі склянки, як у раді № 4;
Деякі радять «лікувати» ікающего за допомогою переляку, але це дуже спірне засіб, а для дітей - просто небезпечне!
Всі ці дії сприяють зниженню тиску на блукаючий нерв в стравохідного отвору діафрагми. Як тільки цей тиск сходить нанівець, гикавка проходить. Зазвичай вона триває від 5 до 15 хвилин.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий