Чому НАСА не хоче, щоб марсохід знайшов воду?

Чому НАСА не хоче, щоб марсохід знайшов воду?
Вчені, які працюють з марсоходом «Curiosity», сподіваються, що пристрій не виявить воду на Марсі, так як вони побоюються, що воно може забруднити Червону планету.
Марсохід, який в даний час займається пошуками життя на Марсі, оснащений спеціальним буром, щоб бурити марсіанські породи, з метою виявлення ознак давнього життя. Проте вчені НАСА стали побоюватися, що земні мікроби, які могли вижити на бурі, можуть оселитися в марсіанській воді, таким чином забруднивши планету.
Спочатку дослідники планували зробити марсохід «Curiosity» повністю стерильним і ретельно запечатали його до запуску, щоб земні мікроби не могли потрапити на Марс.
Головка свердла для руки робота «Curiosity» повинна була бути поміщена в коробку, яка повинна була бути розкрита тільки після того, як марсохід приземлиться. Однак інженери побоювалися, що свердло могло бути пошкоджено при посадці апарату і видалили одне з свердел, щоб прикріпити його до марсоходу, в результаті чого на нього могли потрапити мікроби.
Хоча може здатися неймовірним, що земні мікроби здатні були вижити при польоті, вчені говорять, що близько 250 тисяч бактеріальних спор могли залишитися цілими.
НАСА планує зараз уникати контакту з льодом або водою на поверхні Марса. Це також може пояснити, чому саме кратер Гейла був вибраний як місце посадки для «Curiosity», так як він дуже сухий.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий