Чому коли людина хворіє, у нього піднімається температура?

Чому коли людина хворіє, у нього піднімається температура?
Практично будь-яка людина під час хвороби страждає від підвищеної температури, що супроводжується ознобом. Будь-яке, навіть саме незначне відхилення від температурної норми говорить про те, що в організмі почався якийсь запальний процес.
Нормальною вважається температура тіла до 37 градусів за Цельсієм, у когось вище, у когось нижче. А кожне захворювання дає свою температурну картину, з підйомами і спадами. За коливанням температури лікар може з великою часткою ймовірності визначити, чим саме людина хворіє, але, на жаль, так і не визначить природу самої температури.
Змусити організм температурити можуть особливі речовини - Тирогену, які можуть утворитися в нашому організмі або в результаті функціонування імунних клітин, або бути продуктами життєдіяльності потрапили в організм хвороботворних бактерій.
На сьогоднішній день достовірно відомо, що висока температура змушує гинути хвороботворні бактерії.
Під впливом високої температури всі процеси організму починають протікати швидше, в результаті виробляється більша, ніж зазвичай, кількість гормонів, ферментів і кров'яних тілець. Кров'яні тільця, що відповідають за «вбивство» бактерій, працюють активніше, а за рахунок нашого частого дихання продукти їх розпаду і токсини виводяться з організму швидше, не отруюючи його.
З іншого боку, тривала висока температура може зруйнувати білки, недолік яких негативно позначиться на нашому стані.
Крім того, будь-яке підвищення температури - це додаткове навантаження на легені та серце, в результаті підвищеної потреби температурящих організму в поживних речовинах і кисні.
Доцільно приймати жарознижуючі препарати, коли градусник показує більше 38 градусів, у разі хронічних захворювань температурний поріг може бути знижений.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий