Чому ми чуємо луну?

Чому ми чуємо луну?
В даний час, коли нас все цікавить в природі, ми хочемо отримати правильний, науковий відповідь. В давнину люди створювали легенди, щоб пояснювати всілякі події. Стародавні греки придумали дуже красиву легенду для пояснення луна. Ось вона.
Давним-давно жила прекрасна німфа на ім'я Ехо. У неї був лише один недолік - вона занадто багато говорила. У покарання богиня Гера заборонила їй говорити, якщо з нею не заговорять. Німфа могла лише повторювати те, що їй говорили. Одного разу Ехо побачила гарного молодого Нарциса і відразу закохалася в нього. Однак Нарцис не помічав її. Німфу охопила така печаль, що Ехо розчинилася в повітрі, залишивши лише свій голос. І ми чуємо її голос, який повторює все, що ми говоримо.
Звичайно, ця сумна легенда не зможе нам пояснити природу луна. Для того, щоб отримати відповідь, треба дещо пригадати про звук. Звук рухається в повітрі зі швидкістю 335 м / сек. Він переноситься хвилями на зразок того, як з'являються хвилі у воді від кинутого туди камінчика. Звукові хвилі поширюються в усі сторони, як і світло від електричної лампочки.
При зустрічі з перешкодою звукова хвиля відбивається на зразок світла. При цьому ми чуємо луну. Отже, луна - це відбитий звук.
Але не всі перешкоди створюють луна. Деякі предмети поглинають, а не відображають звук. Тобто звук не повертається, луна не чутно. Але зазвичай гладкі рівні поверхні, наприклад стіни, скелі, перекриття, створюють луна.
А ти знаєш, що хмари відбивають звук і створюють луна? І дійсно, коли ми чуємо гуркіт грому, це свідчить про те, що звук грому багаторазово відбивається від хмар.
 

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий