Чому люди чують свій голос інакше, ніж інші

Чому люди чують свій голос інакше, ніж інші
Вам, звичайно, доводилося чути свій голос в записі. І ви, звичайно, здивувалися його звучанням, так як звучить він абсолютно інакше, ніж його чуєте ви. У різних людей це сприйняття різне - комусь здається, що його голос у записі звучить вище, комусь - нижче, але завжди це зовсім не схоже на те, що чують вони самі, коли говорять. Що стосується маленьких дітей, вони, найчастіше, взагалі не здатні розпізнати свій голос у записі.
Який же голос «правильний»? Як не дивно, обидва. Ці два різних звучання - один і той же ваш голос. Ось як пояснює процес формування та сприйняття звуку голосу логопед і професійний постановник голоси голлівудських акторів, Нельсон Воган:
«Слухаючи свій голос в процесі розмови, ми сприймаємо його не тільки вухами. Ми чуємо звукові хвилі, що поширюються всередині нас, через рідину, що заповнює внутрішні органи.
Мова починається в гортані, звідки виходять звукові вібрації. Частина цих вібрацій поширюється по повітрю. Це саме те, що чують інші, коли ми розмовляємо, і те, що записується, наприклад, диктофоном. Інша частина вібрацій проходить через рідини і різні тканини нашої голови. Внутрішнє та середнє вухо розташовані в кісткових порожнинах. Внутрішнє вухо містить рідину, а середнє - повітря, і обидва вони знаходяться в постійній компресії. Гортань, в свою чергу, укладена в м'яку тканину, також містить рідину. По повітрю звук поширюється інакше, ніж в рідині і щільних тканинах. Ця різниця стосується практично всій ширині тонів, які ми сприймаємо, тому оточуючі чують зовсім не те, що чуємо ми.
Дослідження не може довести, що голос, який ми чуємо (наш "внутрішній" голос), неодмінно вище або нижче, ніж той, який чують інші ("зовнішній" голос). Тому можна сказати, що насправді у нас два голоси. І обидва з них - наші "справжні" голоси. Все залежить від вуха прислухувався. »

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий