Вода на Марсі виявилась важчою земної

Вода на Марсі виявилась важчою земної
Аналіз зразків грунту Червоної планети, взятих апаратом Curiosity на місці під назвою «Кам'яне гніздо», призвела до ряду відкриттів. Спершу експерти з'ясували, що вода, знайдена на Марсі, важче земної.
За словами фахівців, у ній істотно більше дейтерію - ізотопу водню, що має додатковий нейтрон. В марсіанській воді його в п'ять разів більше. Вчені сподіваються, що вивчення дейтерію в майбутньому допоможе зрозуміти еволюцію атмосфери та гідросфери Марса.
Як повідомляє агентство NASA, в зразках також знайдені звичні для Землі сполуки: водяна пара, вуглекислий газ, кисень, двоокис сірки. Крім цього, Curisoity знайшов на Марсі сліди вуглецю, ключового елементу органічних сполук.
Знахідка може означати, що раніше на Червоній планеті існували форми життя, але вчені не поспішають робити передчасних висновків.
«Той факт, що ви десь знайшли вуглець, ще не означає, що там будуть життєві форми або придатні для зародження життя умови. Якщо у вас є органічний вуглець, але немає води, то умови для життя будуть відсутні », - сказав провідний спеціаліст Каліфорнійського технологічного інституту Джон Гротцінгер. Тепер дослідження необхідно продовжити, щоб з'ясувати, яким шляхом ці речовини потрапили на Марс.
«У нас поки немає незаперечних доказів того, що виявлена ??на планеті органіка має марсіанське походження. Щоб це стверджувати, треба бути абсолютно впевненими в тому, що ці сполуки вуглецю і хлору - не частина земної органіки, сліди якої можна виявити в Сонячній системі », - наводить слова вченого Пола Мехеффі Nanonewsnet.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий