Як у 1914 році уявляли собі Москву через 300 років?

Як у 1914 році уявляли собі Москву через 300 років?
У 1914 році на замовлення кондитерської фабрики «Ейнем» був випущений цикл поштових листівок, на яких невідомий художник зобразив, як, за його уявленнями, буде виглядати Москва в XXII і XXIII сторіччях. Наводимо ці чудові картки з авторськими підписами до них. До речі, фантазували подібним чином в той час і на Заході.
Центральний вокзал
Зима така ж, як і при нас 200 років тому. Сніг такий же білий і холодний. Центральний Вокзал Земних і повітряних шляхів сполучення. Десятки тисяч приїжджають і від'їжджають, все йде надзвичайно швидко, планомірно і зручно. До послуг пасажирів - земля і повітря. Бажаючі можуть рухатися зі швидкістю телеграм.
Москворецкая- міст
Кремль так само прикрашає древню Білокам'яну і з золотими куполами представляє феєричне видовище. Тут же у Москворецкому мосту ми бачимо нові величезні будівлі торгових підприємств, трестів, товариств, синдикатів і т. д. На тлі неба струнко ковзають вагони підвісної повітряної дороги ...
Лубянська площа
Ясний вечір. Лубянська площа. Синяву неба креслять чіткі лінії світяться аеропланів, дирижаблів та вагонів повітряної дороги. З-під бруківкою площі вилітають довгі вагони Московського Метрополітену, про який при нас в 1914-му році тільки говорили. По мосту над Метрополітеном ми бачимо стрункий загін доблесного російського війська, що зберіг свою форму ще з наших часів. У синьому повітрі ми помічаємо товарний дирижабль Ейнем, що літає в Тулу з запасом шоколаду для роздрібних магазинів.
Річка Москва
Жваві, галасливі береги великої судноплавної Москви-ріки. За прозорим глибоким хвилях широкого торговельного порту несуться величезні транспортні і торговельні крейсери і багатоповерхові пасажирські пароплави. Весь флот світу - виключно торговий. Військовий скасований після мирного договору в Гаазі. У гучній гавані видно різнохарактерні костюми всіх народів земної шарa, бо Москва-ріка зробилася світовим торговельним портом.
Петровський парк
Ми переносимося подумки в Петровський парк. Алеї розширені до невпізнання. Стародавній Петровський палац реставрований, і в ньому зосереджений Музей Петровської епохи. Всюди б'ють, виблискуючи, чудові фонтани. Позбавлений мікробів і пилу, абсолютно чисте повітря прорізуються дирижаблі і аероплани. Натовпи людей у ??яскравих костюмах XXIII століття насолоджуються чудовою природою на тому ж місці, де, бувало, гуляли ми, пра-пра-прадіди.
Червона площа
Червона площа. Шум крил, дзенькіт трамваїв, ріжки велосипедистів, сирени автомобілів, тріскотіння двигунів, крики публіки. Мінін і Пожарський. Тіні дирижаблів. У центрі - поліцейський з шаблею. Боязкі пішоходи рятуються на лобному місці. Так буде років через 200.
Петербурзьке шосе
Красива ясна зима 2259-го року. Куточок «старої» веселиться Москви, древній «Яр» як і раніше служить місцем широкого веселощів москвичів, як було і при нас 300 з гаком років тому. Для зручності і приємності повідомлення Санкт-Петербурзьке шосе цілком перетворене в кристально-крижане дзеркало, по якому летять, ковзаючи, витончені аеросани. Тут же на маленьких аеросалазках шмигають традиційні сбітенщікі і продавці гарячих аеросаек. І в XXIII столітті Москва вірна своїм звичаям.
Театральна площа
Театральна площа. Темп життя посилився в сто разів. Усюди блискавичний рух колісних, крилатих, пропелерних та інших апаратів. Існував ще в 1846 році Торговий дім Мюр і Мерліз в даний час розрісся до нечуваних розмірів, причому головні відділи його з'єднані з повітряними залізницями. З-під бруківкою вилітають численні мотори. Десь вдалині пожежа. Ми бачимо автомобільну пожежну команду, яка через мить припинить лихо. На пожежу ж поспішають біплани, моноплани і безліч повітряних пролеток.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий