Чи можна померти від щастя?

Чи можна померти від щастя?
Зовсім недавно в США стався випадок з розряду «я щаслива до смерті», коли 70-річна американка померла від зупинки серця через кілька годин після того, як в її ресторан заглянув президент США Барак Обама. Жінка, яка не знала про майбутній візит президента, була його великою прихильницею. Так чи можуть люди померти від щастя?
Як стверджують фахівці, таке можливо. Емоційне збудження може призвести до серцевого нападу, інсульту і інших потенційно смертельним станам. Наш організм реагує на порушення так само, як на відчуття страху або стресу, виробляючи гормони адреналіну і норадреналіну. Ці гормони запускають реакцію «боротьби або втечі», що готує нас до небезпечної ситуації. Однак занадто високий рівень цих гормонів може бути небезпечним для серця, мозку та інших органів.
Сильний шок, будь-то позитивний чи негативний за своїм характером, може викликати нерегулярне серцебиття або зупинку серця. Це особливо небезпечно для людей з серцевими захворюваннями, у яких така реакція може призвести до серцевого нападу або інсульту.
Прикладів того, як люди від великої радості і інших переживань йшли на той світ чимало.
1. У 2010 році чоловік з Тайваню помер від інсульту, після того як подивився фільм «Аватар».
2. Одне дослідження показало, що у футбольних фанатів в німецькому місті Мюнхені частіше спостерігалися невідкладні серцево-судинні стани під час гри збірної Німеччини на чемпіонаті світу з футболу 2006 року.
3. Оргазм може викликати смертельний серцевий напад, що трапляється приблизно у 1 відсотка людей.
4. У 2009 році 12-річний хлопчик з Великобританії пережив напад астми і серцевий напад, коли відкривав різдвяний подарунок.
Насправді, такі випадки щодо рідкісні, особливо серед здорових людей. Найчастіше зустрічаються випадки, коли небезпечні для життя стани виникають на тлі негативних емоцій, таких як стрес, страх, сум або при «смерті вуду» (термін відноситься до смерті зі страху покарання надприродної сили), або від «синдрому розбитого серця» - серцевого порушення , викликаного емоційної травмою.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий