Навіщо у носа дві ніздрі?

Навіщо у носа дві ніздрі?
Ніс - життєво важливий орган, який бере участь у процесі доставки кисню в трахею, бронхи, легені, серце і кров. Він необхідний для позбавлення організму від вуглекислоти. Ми вважаємо, що ніс - це поодинокий орган, але більша частина його функцій відбувається в стереорежимі.
У нас двоє легенів, ліве і праве, але мало кому відомо, що кожне легке пов'язано з відповідною ніздрів, лівої або правої. Якщо, скажімо, ліва ніздря якийсь час закрита, ліва легеня може випробувати кисневе голодування, тоді відбудеться перехід процесу дихання на праву ніздрю, що є захисним механізмом системи носового рефлексу зокрема і всієї дихальної системи в цілому.
Більш того, за словами доктора Пета Бареллі з Американського ринологічного суспільства, 2 ніздрі роблять подих більш ефективним і краще підтримують роботу всього тіла. Розташовуючи для дихання 2 ніздрями, ми дозволяємо кожної з них трохи відпочити. Однак пам'ятайте, що одна ніздря може втомитися. Якщо ніздря працює поодинці більше 3 годин, вона втомлюється.
Зазвичай через сил гравітації одна ніздря виявляється закладеної, оскільки людина перебуває в сплячому положенні 8 і більше годин. Тому з двома ніздрями ми спимо більш безтурботно, і, якщо одна з них тимчасово не функціонує, процес дихання не порушується, тому що у нас є інша.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий