10 функцій організму, які не зупиняються після смерті

10 функцій організму, які не зупиняються після смерті
Сьогодні ми розповімо вам про функції людського організму, які продовжують виконуватись навіть через кілька годин або днів після його смерті.
10. Зростання волосся і нігтів
Незважаючи на те, що організм після смерті не виробляє тканини для росту волосся і нігтів, ті продовжують збільшуватися. Насправді це легко пояснюється тим, що шкіра втрачає вологу і відступає, оголюючи волосся. Нігті при цьому також здаються довшими. У зв'язку з тим, що довжина нігтів зазвичай вимірюється від їх кінчиків до місця їх зіткнення з шкірою, при відступі шкіри, вони здаються нам більш довгими.
9. Діяльність мозку (із застосуванням медичних препаратів)
Сучасні технології розмили перехід між життям і смертю: мозок може бути мертвим, проте серце буде продовжувати качати кров. Або при зупинці серця, доктора оголосять про смерть пацієнта лише після смерті мозку. Цей момент після зупинки серця мозок використовує для пошуку кисню і поживних речовин, необхідних для подальшого функціонування. Такий стан можна продовжити за допомогою медичних препаратів навіть на кілька днів. Іноді це рятує життя пацієнту, але частіше - ні.
8. Ріст клітин шкіри
Ще одна функція людського організму, що демонструє, що різні частини тіла вмирають з різною швидкістю. При припиненні циркуляції крові мозок помирає практично відразу. Однак інші клітини організму можуть функціонувати завдяки тому, що не потребують постійного догляду. Клітини шкіри можуть залишатися живими ще кілька днів.
7. Сечовипускання
За нашими уявленнями, сечовипускання - функція довільна, виключаючи деякі випадки (коли дуже смішно або ж шалено страшно). Проте утримання від сечовипускання - функція мимовільна. За цю функцію відповідає певна ділянка людського мозку. Цей же ділянку контролює регуляцію дихання і серцебиття. Що легко пояснює, чому люди в стані алкогольного сп'яніння схильні до мимовільного сечовипускання. Алкоголь гальмує діяльність частини мозку, відповідальної за утримання сфінктера сечового міхура в закритому стані. Трупне задубіння, що змушує м'язи дерев'яніти, настає через пару годин після смерті, тому відразу ж після настання смерті, м'язи розслабляються, що викликає сечовипускання.
6. Дефекація
У моменти емоційного напруження людське тіло здатне позбавлятися від відходів життєдіяльності. Організм розслабляє певні м'язи, викликаючи дефекацію. Після смерті людини цей механізм запускається газами всередині організму.
5. Травлення
Після смерті організму, обмінні процеси всередині нього не вмирають відразу ж. Деякі час бактерії всередині кишечника продовжують виконувати свою роботу.
4. Ерекція і еякуляція
Кров, яку наш організм перестає переганяти по тілу, скупчується в будь-яких галузях його, які знаходяться внизу. Розслаблення м'язів після смерті не триває вічно. Деякі види м'язових клітин активуються завдяки іонам кальцію. Клітини, які витрачають енергію, виводять з себе іони кальцію. Мембрани клітин після смерті стають більш проникними, м'язи скорочуються. Настає трупне задубіння. Скорочення м'язів також здатне викликати еякуляцію.
3. Рух м'язів
Незважаючи на смерть мозку, багато районів нервової системи можуть залишатися активними. Часто можна спостерігати рефлекси, які могли б означати передачу нервових сигналів в спинний мозок, що призводять до м'язових судорог і спазмів.
2. Вокалізація
Наші тіла наповнені газом і рідинами, які підтримуються м'язами і кістками. Коли в роботу вступають бактерії, настає гниття і частка газу в організмі збільшується. Одним із шляхів виходу газу з організму є трахея. Трупне задубіння поширюється і на м'язи голосових зв'язок. Дуже часто від мертвих виходять досить страшні звуки: стогони, зітхання, свист.
1. Дітонародження
Раніше, коли смертність перевищувала всі допустимі норми, жінки часто вмирали вагітними. Гази, що скупчилися усередині організму і розслаблення тканин вело до вигнання нежиттєздатного вже плода з тіла. Такі випадки були дуже рідкісні, проте документувалися

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий